no-img
بوک کده

دانلود PDF کتاب پاسخ به شبهات ازدواج موقت مجاهد دین 69 صفحه پی دی اف


بوک کده
گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

PDF
دانلود PDF کتاب پاسخ به شبهات ازدواج موقت مجاهد دین 69 صفحه پی دی اف
pdf
جولای 10, 2024
حجم فایل: 1MB
نویسنده : بوک کده
۲۵,۰۰۰ تومان

دانلود PDF کتاب پاسخ به شبهات ازدواج موقت مجاهد دین 69 صفحه پی دی اف


سایت بوک کده دانلود PDF کتاب پاسخ به شبهات ازدواج موقت مجاهد دین 69 صفحه پی دی اف را برای شما دوستان فراهم آورده است. خداوند در غریزه ی انسان علاقه به جنس مخالف را قرار داده است و راه رسیدن به خواسته های ذاتی و طبیعی انسان ھا را نیز نبسته است.

خداوند متعال برای ما ازدواج دائم و کنیزان را حلال قرار داده است و در مقابل، زنا و ازدواج موقت را حرام قرار کرده است . با سایت بوک کده همراه باشید.

 

کتاب پاسخ به شبهات ازدواج موقت مجاهد دین

بسم الله الرحمن الرحيم الحمد لله رب العالمين والصلاة والسلام على رسول الله وعلى آله وصحبه وسلم اما بعد:
خداوند در غریزه ی انسان علاقه به جنس مخالف را قرار داده است و راه رسیدن به خواستههای ذاتی و طبیعی انسانها را نیز نبسته است..

 دانلود کتاب پاسخ به شبهات ازدواج موقت مجاهد دین

خداوند متعال برای ما ازدواج دائم و کنیزان را حلال قرار داده است و در مقابل، زنا و ازدواج موقت را حرام قرار کرده است خداوند متعال می فرماید: فَانكِحُوا مَا طَابَ لَكُم مِّنَ النِّسَاءِ) [النساء: ۳]. «با زنانی که دوست دارید ازدواج کنید».. 

پی دی اف کتاب پاسخ به شبهات ازدواج موقت مجاهد دین

وَأَنكِحُوا الْأَيْمَى مِنكُمْ وَالصَّلِحِينَ مِنْ عِبَادِكُمْ وَإِمَابِكُمْ إِن يَكُونُوا فُقَرَآءَ يُغْنِهِمُ اللَّهُ مِن فَضْلِهِ، وَاللَّهُ وَاسِعٌ عَلِيمٌ ﴾ [النور: ٣٢]. «مردان و زنان مجرد خود را و غلامان و کنیزان شایسته ی (ازدواج) خویش را به ازدواج یکدیگر در آورید اگر فقیر و تنگدست باشند خداوند آنان را در پرتو فضل خود دارا و بی نیاز میگرداند بیگمان خداوند دارای نعمت فراخ آگاه است»..

PDF کتاب پاسخ به شبهات ازدواج موقت مجاهد دین

پیامبر نیز می فرماید: النكاح سنتي فمن رغب عن سنتي فليس مني نکاح سنت من است و هر کس به سنت من عمل نکند از من نیست». پس نکاح را به عنوان راه درست و سالم که متضمن بقای نسل و ارزشهای جامعه و حفظ بنیان خانواده است قرار داده و در مقابل زنا و سفاح را حرام کرده است.

دانلود PDF کتاب پاسخ به شبهات ازدواج موقت مجاهد دین

چون مایه ی ننگ خانواده ها و از هم پاشیدن بنیان خانواده و سپس جامعه میباشد ،زنا دفع شهوت ساعتی است که شهوت رانان برای ارضای شهوات خود حد و حدودات را زیر پا گذاشته و ارزشهای اخلاقی را نادیده میگیرند؛ به همین سبب خداوند متعال ما را حتی از نزدیک شدن به زنا نیز منع کرده و می فرماید: وَلَا تَقْرَبُواْ الزِنَى إِنَّهُ كَانَ فَاحِشَةً وَسَاءَ سَبِيلا) [الإسراء: ۳۲) «هرگز نزدیک زنا نشوید که عملی بسیار زشت و راهی بسیار نادرست و ناپسند است».

 

در انتها می توانید برای اطلاعات بیشتر کتاب اذکار و دعا های نماز شاکر الذهبی را نیز مطالعه کنید.

 

فهرست مطالب پاسخ به شبهات ازدواج موقت مجاهد دین :

فصل اول: ازدواج موقت در فقه شیعه و تفاوت آن با ازدواج دائم

وَمِنْ عَايَتِهِ أَنْ خَلَقَ لَكُم مِّنْ أَنفُسِكُمْ أَزْوَاجًا لِتَسْكُنُوا إِلَيْهَا وَجَعَلَ بَيْنَكُم مَّوَدَّةً وَرَحْمَةً إِنَّ فِي ذَلِكَ لَآيَتٍ لِقَوْمٍ يَتَفَكَّرُونَ﴾ [الروم: ۲۱]. و یکی از نشانه های خدا این است که از جنس خودتان همسرانی را برای شما آفرید تا در کنار آنان بیارامید و در میان شما و ایشان مهر و محبت انداخت. مسلماً در این نشانه ها و دلایلی است برای افرادی که میاندیشند».
و می فرماید: فَأَنكِحُوا مَا طَابَ لَكُم مِّنَ النِّسَاءِ مَثْنَى وَثُلَثَ وَرُبَعٌ فَإِنْ خِفْتُمْ أَلَّا تَعْدِلُوا فَوَاحِدَةً أَوْ مَا مَلَكَتْ أَيْمَنُكُمْ ذَلِكَ أَدْنَى أَلَّا تَعُولُوان) [النساء: ٣]

با زنان دیگری که برای شما حلالند و دوست دارید، با دو یا سه یا چهار تا ازدواج کنید. اگر هم میترسید که نتوانید میان زنان دادگری را مراعات دارید، به یک زن اکتفا کنید یا با کنیزان خود ازدواج نمائید. این کار، یعنی اکتفاء به یک زن یا ازدواج با (کنیزان سبب میشود که کمتر دچار کجروی و ستم شوید و فرزندان کمتری داشته باشید طبق این آیه خداوند به مردان اجازه داده است که تا چهار زن را به همسری برگزینند و یا با کنیزان ازدواج کنند. واضح و آشکار است که زنان صیغه ای نه جزو چهار زن رسمی هستند و نه از کنیزان میباشند. . 

 

فصل دوم: آیا ازدواج موقت صاحبش را محصن میکند؟

الله متعال می فرماید:
وَالْمُحْصَنَنتُ مِنَ النِّسَاءِ إِلَّا مَا مَلَكَتْ أَيْمَنُكُمْ كِتَابَ اللَّهِ عَلَيْكُمْ وَأُحِلَّ لَكُم مَّا وَرَاءَ ذَلِكُمْ أَن تَبْتَغُوا بِأَمْوَلِكُم تُحْصِنِينَ غَيْرَ مُسَفِحِينَ فَمَا اسْتَمْتَعْتُم بِهِ مِنْهُنَّ فَتَاتُوهُنَّ أُجُورَهُنَّ فَرِيضَةً) [النساء: ٢٤].
برو زنان شوهردار بر شما حرام شده اند مگر زنانی که آنان را در جنگ دینی مسلمانان با کافران اسیر کرده باشید که برای شما حلال میباشند. این را خدا شما واجب گردانده است برای شما ازدواج با زنان دیگری جز اینها حلال گشته است و میتوانید با اموال خود زنانی را جویا شوید و با ایشان ازدواج کنید و پاکدامن و از زنا خویشتن دار باشید. پس اگر با زنی از زنان ازدواج کردید و از او کام ،گرفتید باید که مهریه ی او را بپردازید و این واجب است. و بعد از تعیین مهریه گناهی بر شما نیست در آنچه میان خود بر آن توافق مینمایید» ..

 

فصل سوم: بررسی تلبیس شیعه و خلط بين دو متعه نساء و حج

حیله ی شیعه این است که روایاتی را پشت سر هم از کتب اهل سنت می آورد که اولشان درباره ی متعه ی نساء و باقی آن در باره ی متعه ی حج است. در واقع میخواهد با مغلطه کردن روایاتی که اصلا ربطی به متعه ی نساء ندارد و در اصل درباره ی متعه ی حج ،است بیاورد و سپس به هدف خود دست یابد و پر واضح است که برای چنین حیله ای هم مجبور است که اکثرا تنها ترجمه ی روایت را بیاورد و از آوردن اصل متن عربی خودداری.

 

 

سوالات متداول:

  • حیله ی شیعه چیست ؟ 

پاسخ : حیله ی شیعه این است که روایاتی را پشت سر هم از کتب اهل سنت می آورد که اولشان درباره ی متعه ی نساء و باقی آن در باره ی متعه ی حج است

  • خداوند کدام زنان را برای مردان حرام کرده است ؟

پاسخ : زنان شوهردار بر شما حرام شده اند مگر زنانی که آنان را در جنگ دینی مسلمانان با کافران اسیر کرده باشید که برای شما حلال میباشند

  • پیامبر هنگام نماز چه میکرد ؟

پاسخ :، دست راستش را بر روی رانش قرار میداد و انگشت سبابه اش را بلند میکرد

 

📚 😍 کتاب پیشنهادی

😍 چقدر خوشت اومد !


موضوعات :
ازدواج

تصاویر پیش نمایش


دانلود PDF کتاب پاسخ به شبهات ازدواج موقت مجاهد دین 69 صفحه پی دی اف-1
دانلود PDF کتاب پاسخ به شبهات ازدواج موقت مجاهد دین 69 صفحه پی دی اف-1
دانلود PDF کتاب پاسخ به شبهات ازدواج موقت مجاهد دین 69 صفحه پی دی اف-1
دانلود PDF کتاب پاسخ به شبهات ازدواج موقت مجاهد دین 69 صفحه پی دی اف-1
دانلود PDF کتاب پاسخ به شبهات ازدواج موقت مجاهد دین 69 صفحه پی دی اف-1

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *