no-img
بوک کده

دانلود PDF کتاب مکتب بوداپست فرانسوا ریویر 184 صفحه پی دی اف


بوک کده
گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

PDF
دانلود PDF کتاب مکتب بوداپست فرانسوا ریویر 184 صفحه پی دی اف
pdf
جولای 8, 2024
حجم فایل: 2MB
نویسنده : بوک کده
۳۰,۰۰۰ تومان

دانلود PDF کتاب مکتب بوداپست فرانسوا ریویر 184 صفحه پی دی اف


سایت بوک کده دانلود PDF کتاب مکتب بوداپست فرانسوا ریویر 184 صفحه پی دی اف را برای شما دوستان فراهم آورده است. مکتب بوداپست چیست؟ چرا امروزه از این مکتب در له تان مدرن [روزگار نو] سخن به میان می آید؟

عبارت «مکتب بوداپست» را جورج لوکاچ در نامه ای به تاریخ ۱۵ فوریه ۱۹۷۱ نشریه ی Time Literary Supplement به کار برده است. این عبارت به گروهی اشاره دارد که لوکاچ پیرو شاگردان وی تشکیل داده اند.. با سایت بوک کده همراه باشید.

 

کتاب مکتب بوداپست فرانسوا ریویر

این مقاله ترجمه ی مطلبی است که سامی نعیر Sami Nair اندیشه گر معاصر فرانسوی در معرفی مکتب بوداپست برای DICTIONNAIRE CRITIQUE DU MARXISME نوشته است.

 دانلود کتاب مکتب بوداپست فرانسوا ریویر

این فرهنگ که با همکاری هشتاد و پنج تن از استادان برجسته ی فلسفه و علوم انسانی تدوین شده بی گمان از معتبرترین منابع علمی و دانشگاهی برای شناخت مارکسیسم است. 

پی دی اف کتاب مکتب بوداپست فرانسوا ریویر

چاپ دوم این فرهنگ را مرکز نشر دانشگاهی فرانسه (P.U.F) در ۱۹۸۵ منتشر کرده است. من یقین راسخ یافته ام که هم اینک در این آثار است که فلسفه ی آینده پی ریزی می شود با چنین عباراتی است که جورج لوکاچ ۱ در نامه ای به نشریه ی Times Literary Supplement در ۱۹۷۱ کارهای آگنش هلر ۲ ، فرنس فهر ، جورج مارکوش و میهای وابدا ۵ را معرفی میکند

PDF کتاب مکتب بوداپست فرانسوا ریویر

اما باید نام فیلسوفان، جامعه شناسان، سیاستمداران و نویسندگان زیر را به این سیاهه افزود: آندراش هگدوش ، ماریا مارکوش ، جورج بنفس ، پانوش کیش ۱۰ شاندور رادنوتی ۱۱ ، جورج کنراد ۱۲ و برخی دیگر..

دانلود PDF کتاب مکتب بوداپست فرانسوا ریویر

در اینجا سخن از مکتب بوداپست نشاندهنده ی نوزایی راستین آن باریک اندیشی انتقادی است که از یک مارکسیسم باز الهام گرفته و با جنبش استالین زدایی ۱۷ در شوروی و کشورهای اروپای شرقی پیوند دارد.

 

در انتها می توانید برای اطلاعات بیشتر کتاب تاریخچه مکتب پان ایرانیسم  را نیز مطالعه کنید.

 

فهرست مطالب مکتب بوداپست فرانسوا ریویر :

فصل اول: مکتب بوداپست چیست؟

عبارت «مکتب بوداپست» را جورج لوکاچ در نامه ای به تاریخ ۱۵ فوریه ۱۹۷۱ نشریه ی Time Literary Supplement به کار برده است. این عبارت به گروهی اشاره دارد که لوکاچ پیرو شاگردان وی تشکیل داده اند، به طور عمده فرنس فهر، اگنش هلر جورج مارکوش و میهای وایدا در پایان این معرفی نامه یادداشت هاي مربوط به زندگی و آثار این افراد آمده است.

 

فصل دوم: یادداشت های زندگی شناختی و کتاب شناختی 

برای له تان مدرن ، پرونده ای درباره ی مکتب بوداپست فراهم آورده ایم که در برگیرنده ی مطالب زیر است
نوشته های «رسمی»
بررسی های گروهی
خلاصه هایی از آثار نمایندگان اصلی این مکتب
شورای سردبیری له تان مدرن به خاطر کمبود جا مجبور شد پاره ای از این مطالب را کنار بگذارد با این همه یادداشت های زندگی شناختی و کتاب شناختی مختصری درباره ی هر یک از اعضای مکتب بوداپست که توانسته ایم آثارشان را به دست آوریم، در این جا آمده است. 

 

فصل سوم: فرنس فهر

 تولد در ۱۹۳۳ در بوداپست شاگرد لوکاچ از ۱۹۵۶ تا ۱۹۶۷ دبیر زبان در یک دبیرستان طی این دوره آثاری در نقد ادبی نوشت از ۱۹۶۷ تا ۱۹۷۰، همکار علمی لوکاچ از ۱۹۷۰ تا ۱۹۷۳ پژوهشگر مؤسسۀ تاریخنگار آکادمی علوم مجارستان در ۱۹۷۳ به نشان همبستگی با همکاران خود که به دلایل مسلکی اخراج شده بودند استعفا داد و به آنان پیوست.

 

سوالات متداول:

  •  عبارت «مکتب بوداپست» را جورج لوکاچ در کجا به نام برده است ؟ 

پاسخ : عبارت «مکتب بوداپست» را جورج لوکاچ در نامه ای به تاریخ ۱۵ فوریه ۱۹۷۱ نشریه ی Time Literary Supplement به کار برده است.

 

  • عبارت «مکتب بوداپست» به چه چیزی اشاره دارد ؟

پاسخ : این عبارت به گروهی اشاره دارد که لوکاچ پیرو شاگردان وی تشکیل داده اند، به طور عمده فرنس فهر، اگنش هلر جورج مارکوش و میهای وایدا در پایان این معرفی نامه یادداشت هاي مربوط به زندگی و آثار این افراد آمده است

 

  • پرونده هایی درباره ی مکتب بوداپست در برگیرنده چه چیزی است ؟

پاسخ : نوشته های «رسمی» و بررسی های گروهی

 

📚 😍 کتاب پیشنهادی

😍 چقدر خوشت اومد !


موضوعات :
ادبی

تصاویر پیش نمایش


دانلود PDF کتاب مکتب بوداپست فرانسوا ریویر 184 صفحه پی دی اف-1
دانلود PDF کتاب مکتب بوداپست فرانسوا ریویر 184 صفحه پی دی اف-1
دانلود PDF کتاب مکتب بوداپست فرانسوا ریویر 184 صفحه پی دی اف-1
دانلود PDF کتاب مکتب بوداپست فرانسوا ریویر 184 صفحه پی دی اف-1
دانلود PDF کتاب مکتب بوداپست فرانسوا ریویر 184 صفحه پی دی اف-1

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *