no-img
بوک کده

دانلود PDF کتاب ادله ی اثبات دعوا عبدالله شمس 111 صفحه پی دی اف


بوک کده
گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

PDF
دانلود PDF کتاب ادله ی اثبات دعوا عبدالله شمس 111 صفحه پی دی اف
pdf
ژوئن 30, 2024
حجم فایل: 73MB
نویسنده: بوک کده
۲۵,۰۰۰ تومان

دانلود PDF کتاب ادله ی اثبات دعوا عبدالله شمس 111 صفحه پی دی اف


دانلود PDF کتاب ادله ی اثبات دعوا عبدالله شمس 111 صفحه پی دی افسایت بوک کده دانلود PDF کتاب ادله ی اثبات دعوا عبدالله شمس 239 صفحه پی دی اف را برای شما دوستان فراهم آورده است. ادله اثبات دعوی یعنی: “هر کس مدعی حقی باشد باید آن را اثبات کند و مدعی علیه هر گاه در مقام دفاع مدعی امری شود که محتاج بدلیل باشد اثبات امر بر عهده او است.” جلد سوم قانون مدنی، در مقام تبیین و توضیح ادله اثبات دعوی برآمده است و به اصطلاح حقوقدانان شرایط قانون ماهوی را بیان می کند و شرایط قانون شکلی ادله اثبات دعوی در قانون آیین دادرسی مدنی است که در این کتاب به تفصیل و مشروح بیان شده است. با سایت بوک کده همراه باشید.

پی دی اف ادله ی اثبات دعوا

دلیل در فرهنگهای فارسی تعریف شده است؛ اما باید بررسی شود که آیا تعریف دلیل در «حقوق» همان است که در «لغت» از آن شده است.

دانلود پی دی اف عبدالله شمس

در همین راستا بهتر است به ویژگیهای دلیل در حقوق نیز نگاهی اگرچه ،کوتاه شود اهمیت دلیل از همین ابتدا باید تبیین گردد و دسته بندیهایی که از زوایای گوناگون میتوان از دلیل ارائه داد آورده شود.

PDF ادله ی اثبات دعوا

مبحث نخست موضوع دلیل که در این کتاب بررسی میشود نیز از همین آغاز باید روشن شود و از سوی دیگر باید دید که آیا هر امری را که هر یک از طرفین دعوا مطرح می نماید تا با دلیل در دادگاه اثبات

کتاب ادله ی اثبات دعوا عبدالله شمس

نماید دادگاه باید بپذیرد جایگاه قانونی ادله در این راستا که تا چه اندازه دلیل به دادگاه تحمیل میشود و همچنین میزان اختیار اصحاب دعوا نیز باید روشن شود.

 

در انتها می توانید برای اطلاعات بیشتر کتاب تاریخ پنج هزار ساله ی ایران جلد اول صدیق صفی زاده را نیز مطالعه کنید.

 

فهرست مطالب کتاب ادله ی اثبات دعوا عبدالله شمس : 

 

بخش اول: مفاهیم و قواعد عام

 دلیل که جمع  آن ادله و دلایل است در زبان و ادب پارسی از جمله به معنای «راهنما»، «رهنمون و راه «نماینده» نشان» و «علامت» آمده است. ) با بهره گیری از همین مفاهیم «دلیل را میتوان نمایان کننده یا نمایاننده نیز معنا نمود. بنابراین برای نمونه دانشنامه ی کارشناسی حقوق دلیل نشان) یا علامت یا نمایاننده» آن است که دارنده ی این مدرک دانش آموخته ی حقوق است و سند رسمی مالکیت ،ملکی دلیل مالکیت شخصی است که سند به نام اوست در حقوق دلیل در دو مفهوم به کار گرفته می شود: نخست در مفهومی ،اخص دلیل به هر وسیله ای گفته می شود که در قانون پیش بینی شده و در مرجع ،قضاوتی با نمایاندن ،امری سبب اقناع وجدان (ایجاد باور درونی) دادرس به واقعیت ادعا شود. به موجب ماده ١٩٤ ق. ج. دلیل عبارت از امری است که اصحاب دعوا برای اثبات یا دفاع از دعوا به آن استناد می نمایند. در هم مفهوم برای نمونه، «گواهی دلیل شمرده میشود دوم در مفهومی اعم، «دليل»، فراهم آوردن وسایلی است که وجدان دادرس را اقناع مینماید؛ پس اینکه گفته می شوید بار دلیل بر دوش مدعی است به معنای آن است که تدارک تهیه و ارائه ی وسایلی که وجدان دادرس را نسبت به واقعیت امر مورد ادعا اقناع مینماید به عهده ی مدعی (ادعا کننده) است. چه خواهان یا خوانده باشد.

بخش دوم: اقسام دلیل

سند، هنوز هم مهمترین و رایج ترین دلیل ادعاهای اصحاب دعوا در دعاوی و امور غیر کیفری است. در حقیقت در عقود و قراردادها که مبنای بیشتر روابط حقوقی را تشکیل میدهد، طرفین معمولاً دلیل وجود چنین رابطه ی حقوقی را به قوت حافظه ی یک یا چند گواه و عمر دراز و صداقت آنها واگذار نمینمایند بلکه با تنظیم سند، دلیل وقوع عقد و قراردادی را که منعقد میکنند تدارک مینمایند. تعریف سند ،ارکان ،انواع شرایط و توان اثباتی و اجرایی اسناد در قانون مدنی و مقررات ثبتی آمده است و در تألیفات حقوق مدنی و ثبتی به گونه ای مشروح . می شود و حقوق ماهوی ادله خوانده میشود در این کتاب، موضوعات بنیادین حقوق ماهوی سند به گونه ای کوتاه اما گویا بررسی میشود تا زمینه ی گفتگو درباره ی سند، از زاویه ی دادرسی مدنی یا حقوق شکلی» آن فراهم شود.

 

سوالات متداول:

  • این کتاب شامل چه چیزی میباشد؟

پاسخ: این کتاب به بررسی مباحث مربوط به اثبات دعوی در حقوق ماهوی و شکلی می‌پردازد.

  • آیا این کتاب به تعاریفی چون دلیل پرداخته و توضیح میدهد؟

پاسخ: بله،این کتاب به تعاریفی چون دلیل پرداخته و توضیح میدهد.

  • آیا کتاب “ادله ی اثبات دعوا” به مباحث مربوط به اثبات دعوی در حقوق کیفری نیز می‌پردازد؟

پاسخ: کتاب “ادله ی اثبات دعوا” نوشته دکتر عبدالله شمس به بررسی مباحث مربوط به ادله اثبات دعوی در حقوق ایران می پردازد.

 

📚 😍 کتاب پیشنهادی

😍 چقدر خوشت اومد !


موضوعات :
کتاب رشته حقوق

تصاویر پیش نمایش


دانلود PDF کتاب ادله ی اثبات دعوا عبدالله شمس 111 صفحه پی دی اف-1
دانلود PDF کتاب ادله ی اثبات دعوا عبدالله شمس 111 صفحه پی دی اف-1
دانلود PDF کتاب ادله ی اثبات دعوا عبدالله شمس 111 صفحه پی دی اف-1
دانلود PDF کتاب ادله ی اثبات دعوا عبدالله شمس 111 صفحه پی دی اف-1
دانلود PDF کتاب ادله ی اثبات دعوا عبدالله شمس 111 صفحه پی دی اف-1

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *