no-img
بوک کده

دانلود PDF کتاب چگونه یاد گیرنده خوبی شوید سید فاطمه معزی 54 صفحه پی دی اف


بوک کده
گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

PDF
دانلود PDF کتاب چگونه یاد گیرنده خوبی شوید سید فاطمه معزی 54 صفحه پی دی اف
pdf
ژوئن 29, 2024
حجم فایل: 3MB
نویسنده: بوک کده
۲۵,۰۰۰ تومان

دانلود PDF کتاب چگونه یاد گیرنده خوبی شوید سید فاطمه معزی 54 صفحه پی دی اف


دانلود کتاب چگونه یاد گیرنده خوبی شوید سید فاطمه معزیسایت بوک کده دانلود PDF کتاب چگونه یاد گیرنده خوبی شوید سید فاطمه معزی 54 صفحه پی دی اف را برای شما دوستان فراهم کرده است. ما می خواهیم در مورد اینکه مغز شما چگونه به بهترین شکل یاد می گیرید درس هایی به اشتراک بگذاریم این تکنیک ها ساده هستند. ان ها قدرتی را که در درون خود داشتند را درک نکردند شما یک هدیه ویژه برای یاد گیری دارید ولی هنوز جوان هستید ان را ازاد کنید از اثرات ان در طول زندگی خود لذت خواهید برد به راحتی می توان باور کرد که باید فقط روی موضوعاتی تمرکز کنید که به اسانی برای شما پیش می ایند اما داستان من نشان می دهد که شما می توانید در موضوعاتی که حتی دوست ندارید خوب عمل کنید. حقیقت این است که پیروی از علایقتان اشکالی ندارد با سایت بوک کده همراه باشید.

کتاب چگونه یاد گیرنده خوبی شوید فاطمه معزی پی دی اف

ایا وقتی مادر یا پدرتان به شما بگوید اتاقتان را تمیز کنید یا ساز را تمرین کنید یا تکالیف خود را شروع کنید ناله می کنید؟ این به این دلیل است که وقتی به باز کردن ان کتاب یا پاک سازی فکر می کنید واقعا دردناک است محققان می توانند ناحیه هایی از مغز را ببینند که درد را تجربه می کند یعنی قشر منزوی شروع به روشن شدن می کند برای مغز شما فکر کردن به تمیز کردن اتاق مانند شروع یک معده درد است اما جالب اینجاست هنگامی که کاری را نمی خواستید شروع می کنید پس از بیست دقیقه درد از بین می رود وقتی کاری را که از ان دوری می کردیدقشر منزوی ارام می شود خوش حالم که بلاخره به کار خود ادامه می دهید.

دانلود کتاب چگونه یاد گیرنده خوبی شوید فاطمه معزی پی دی اف

در دهه 1891 فرانچسکو سیریلو راهی برای کمک به تعلل کنندگان ارائه کرد. این تکنیک پومودورو نام دارد. پومودورو در ایتالیایی به معنای گوجه فرنگی است cirillo. یک تایمر به شکل گوجه فرنگی ساخته است مانند انچه در اینجا وجود دارد تکنیک سیریلو ساده است و کار می کند.

دانلود کتاب چگونه یاد گیرنده خوبی شوید فاطمه معزی pdf

ابتدا به یک تایمر نیاز دارید. تایمر گوجه ای شکل عالی است اما هر تایمری این کار را انجام می دهد من یک تایمر دیجیتال روی کامپیوترم دارم. بسیاری از افراد از برنامه های pomodoro در تلفن های هوشمند یا ipad خود استفاده می کنند. همه عواملی که حواستان را پرت می کنند تلفن تلوزیون موسیقی برایتان را ببندید. هر چیزی که مانع از تمرکز شما شود. یک مکان ارام برای کار پیدا کنید که در ان مزاحمی نداشته باشید. اگر می توانید ان ها را بخرید هد فون های نویز یا گوش گیر ها یا گوشگیر های ارزان تر اما به همان اندازه موثر را در نظر بگیرید. 

پروژه دانلود کتاب چگونه یاد گیرنده خوبی شوید فاطمه معزی پی دی اف

برخی از دانش اموزان فکر می کنند که می توانند چندین کار را همزمان انجام دهند یا بین چند کار به طور همزمان جا به جا شوند. به این کار چند وظیفه ای می گویند. اما ایده چند وظیفه ای اشتباه است. تمرکز شما می تواند در یک زمان فقط روی یک چیز باشد. وقتی توجه خود را تغییر می دهید انرژی ذهنی را هدر می دهید و عملکرد بد تری خواهید داشت. این مانند یک ماشین پین بال است که در ان دو توپ رها شده است و شما باید دیوانه وار سعی کنید هر دو توپ را مدیریت کنید شما نا گریز شکست می خورید و هر دو توپ سقوط می کنند.

خرید کتاب چگونه یاد گیرنده خوبی شوید فاطمه معزی پی دی اف

عادات شما چیست؟ وقتی از مدرسه می ایید لباستان را کجا می اندازید؟ روی صندلی مورد علاقه جلو تلوزیون می نشینید یا به محض لرزش گوشی خود را دراز می کشید؟ تصور کنید در طول زمانی که قرار است در حال مطالعه باشید به طوری مفید روی مطالعه خود متمرکز شده باشید تمرین تکنیک پومودورو به شما کمک می کند تا به ان جا برسید اما شما باید عادت های بد خود را شکست دهید مطالعه و ارسال پیامک در یک بازه زمانی همزمان یک عادت بد است مطالعه در حین ارسال پیامک عادت بد شماست. برای شکست دادن ان به جای ان می توانید یک عادت مفید تربیت کنید. به خاموش کردن تلفن خاموش کردن ان یا رها کردن ان در اتاقی دیگر عادت کنید.

 

در انتها می توانید برای اطلاعات بیشتر کتاب اصول جهانی موفقیت پویا شمس اهری را نیز مطالعه کنید

 

فهرست مطالب کتاب چگونه یاد گیرنده خوبی شوید:

 

فصل اول: چرا تلاش زیاد می تواند مشکل باشد

ایا معلم یا مادر یا پدرتان تا به حال به شما گفته است که توجه کنید؟ یا روی موضوع تمرکز داشته باشید؟ احتمالا به خودتان گفته اید که این کار را انجام می دهید این به این دلیل است که پرت شدن حواس اسان است. گاهی اوقات هر چیزی که بیرون از پنجره میگذرد به نظر جالب تر از ان چیزی است که درست در مقابل شماست. شما نمی توانید از قبل به چیز هایی مانند دوستان یا ناهار فکر نکنید ایا حواس پرتی همیشه بد است ؟

فصل دوم: رهایی از اهمال کاری

من می خواهم در مورد به تعویق انداختن کار به شما بگویم. اهمال کاری یعنی به تاخیر انداختن کار ها به زمان دیگر. اهمال کاری مشکل بسیاری از دانش اموزان و بزرگ سالان است و مانع یاد گیری خوب می شود. اما به تعویق انداختن کار می تواند یک امر طبیعی باشد. چرا کاری را انجام می دهید که حوصله انجام می دهید که حوصله انجام ان را ندارید؟ به خصوص اگر بدانید که سخت خواهد بود؟ چرا دوشنبه درس بخوانیم در حالی که امتحان شنبه اینده است؟

فصل سوم: پیوند های مغزی و سر گرمی

ابتدا بیایید کمی در مورد مغز بیاموزیم. این به شما امکان می دهد تا بفهمید چگونه یاد می گیریم بیایید با چند ایده ساده در مورد مغز شروع کنیم. مغز شما نورون های زیادی در خود دارد. میلیارد ها تقریبا به اندازه تعداد ستاره های کهکشان راه شیری نورون ها بلوک های سازنده مغز شما هستند ان ها کوچک هستند واقعا کوچک  عرض ده نورون فقط به اندازه موی انسان است اما تنها می توانند بلند تر از بازوی شما باشند. نورون ها موجودات عجیبی هستند. انها فقط یک چشم یک دست و سه پا دارند.

فصل چهارم: طرف دیگر میز معلم

بخشی از کار من در حال حاضر این است که معلمان دیگر را در کلام هایشان تماشا کنم و به ان ها در مورد نحوه تدریس بهبود ان ها صحبت کنم ایا ان ها می توانند به دانش اموزان در درک جبر یا جنگ جهانی اول یا نحوه ضربه زدن به توپ کمک کنند؟ چگونه باید با بچه ای که گوش نمی دهد و مدام دوستش را با مداد نوازش می کند رفتار کنند؟ من چند کلام شما را دیده ام و همیشه کمی خجالت می کشم نمی توانستم بفهمم چه خبر است. ان ها از زبانی استفاده کردند که من نمی فهمیدم. ان ها می دانستند که چگونه موادی را که من هرگز در مورد ان ها نشنیده بودم مخلوط کنند.

فصل پنجم: یاد گیری در هنگام خواب

خار های جدید و سیناپس ها ان ها تنها در صورتی شروع به رشد می کنند که واقعا چیز های جدید تمرکز کنید اطلاعاتی که می خواهید یاد بکیرید شما نمی توانید ان ها را شوخی بگیرید خار های دنتریتیک می توانند تشخیص دهند که ایا به جای مطالعه مشغول بازی های ویدیویی بوده اید یا با دوستان خود پیامک ارسال کرده اید. در واقع حتی اگر خار ها و سیناپس های دندریتی جدید ایجاد شوند اگر ان ها را تمرین نکنید به راحتی محو شده و ناپدید می شوند بنا بر این بدان یا از این استفاده کن یا ان را دور بی انداز.

 

سوالات متداول:

 •  چگونه یاد گیرنده خوبی شوید؟

پاسخ: 

 • تنوع در شیوه های یادگیری: استفاده از ترکیبی از روش های مختلف آموزشی مانند متن، تصویر، صوت، ویدئو و تعامل عملی می تواند به بهبود درک و به یادسپاری مطالب کمک کند.
 • تکرار و مرور مداوم: مرور و تکرار منظم مطالب یادگرفته شده بسیار مهم است. ایده آل است که این کار را به صورت روزانه یا هفتگی انجام دهید.
 • فهم عمیق و ربط دادن به موضوعات قبلی: در عوض حفظ کردن صرف اطلاعات، تلاش کنید تا مفاهیم را به طور عمیق درک کنید و آنها را با آنچه قبلاً یاد گرفته اید مرتبط سازید.
 • استفاده از تمرین و کاربرد عملی: فرصت های عملی برای به کارگیری آنچه یاد گرفته اید بسیار موثر است. با انجام تمرین ها و پروژه ها می توانید مفاهیم را تثبیت کنید.
 • مدیریت زمان و برنامه ریزی: داشتن برنامه منظم و مدیریت موثر زمان می تواند به افزایش بهره وری و موفقیت در یادگیری کمک کند.
 • توجه به بهداشت ذهنی و جسمی: خواب کافی، تغذیه مناسب و ورزش منظم برای آماده بودن ذهن و بدن برای یادگیری ضروری است.
 • آیا می توانید چند نکته برای بهبود تمرکز و انگیزه در یادگیری ارائه دهید؟

پاسخ: بله، حتماً. برای بهبود تمرکز و انگیزه در یادگیری، چند نکته مهم وجود دارد:

 • محیط یادگیری مناسب: ایجاد یک محیط آرام و بدون حواس پرتی برای مطالعه بسیار مهم است. سعی کنید در یک مکان ساکت و راحت کار کنید.
 • برنامه ریزی و تقسیم بندی وظایف: تقسیم مطالب به قطعات کوچک تر و برنامه ریزی برای هر روز یا هفته می تواند به افزایش تمرکز کمک کند. این روش به شما کمک می کند تا اهداف واقع بینانه تری تعیین کنید.
 • استفاده از روش های مدیریت زمان: روش هایی مانند تکنیک پومودورو که زمان مطالعه را به قطعات 25 دقیقه ای تقسیم می کند، می تواند به افزایش تمرکز و بازده کمک کند.
 • استراحت و تفریح کافی: مهم است که بین مطالعه به خود استراحت دهید. انجام فعالیت های تفریحی و ورزشی می تواند به بازیابی انرژی و بهبود تمرکز کمک کند.
 • تنظیم اهداف واقع بینانه: تعیین اهداف کوچک و قابل دستیابی به جای اهداف بزرگ و غیرواقعی، به افزایش انگیزه کمک می کند.
 • مشارکت و تعامل: همکاری با دوستان یا گروه های مطالعاتی می تواند انگیزه را افزایش دهد و به حفظ تمرکز کمک کند.
 • چگونه میتوانم مطالب را به شکل موثرتری یاد بگیرم و به خاطر بسپارم؟

پاسخ: چند نکته مهم وجود دارد که میتوانید به کار بگیرید:

 • استفاده از روش های فعال یادگیری: مانند خلاصه نویسی، ایجاد نقشه ذهنی، بحث و گفتگو در مورد مطالب، و انجام تمرینات و پرسش و پاسخ. اینها باعث میشوند شما با مطالب درگیر تر شوید و بهتر آنها را به خاطر بسپارید.
 • تقسیم بندی مطالب و برنامه ریزی: مطالب را به بخش های کوچکتر تقسیم کنید و برای هر بخش برنامه ریزی داشته باشید. این به شما کمک میکند به شکل منظم و موثرتری مطالب را فرا بگیرید.
 • استفاده از تصاویر و نمودارها: اگر مطالب به صورت تصویری ارائه شوند، بهتر میتوانید آنها را درک و به خاطر بسپارید. سعی کنید مفاهیم کلیدی را به همراه تصاویر و نمودارها یاد بگیرید.
 • بازخورد و ارزیابی مداوم: به طور مرتب پیشرفت خود را ارزیابی کنید و از بازخورد دیگران استفاده کنید. این به شما کمک میکند نقاط ضعف و قوت خود را شناسایی و برطرف کنید.
 • استفاده از تکنیک های حافظه سازی: مانند ایجاد ارتباطات معنادار بین مفاهیم، به کارگیری تصاویر ذهنی، و تکرار مکرر مطالب. این تکنیک ها به تثبیت مطالب در حافظه کمک میکنند.
 • توجه به سبک یادگیری خود: هر فردی سبک یادگیری متفاوتی دارد. سعی کنید سبک خاص خود را شناسایی کنید و از روشهای مناسب برای آن استفاده کنید.
 • چگونه می توانم سبک یادگیری خود را بهتر شناسایی و از آن استفاده کنم؟

پاسخ: میتوانید این راهکارها را به کار بگیرید:

  1. آزمودن انواع روش های یادگیری:
   • یادگیری دیداری: استفاده از تصاویر، نمودارها، ویدیوها و نقشه های ذهنی
   • یادگیری شنیداری: گوش دادن به مطالب ضبط شده، بحث و گفتگو
   • یادگیری لمسی/حرکتی: انجام تمرینات عملی، شبیه سازی و نقش آفرینی
   • یادگیری نوشتاری: خلاصه نویسی، پاسخ به سوالات و تهیه یادداشت
  2. ارزیابی کدام روش ها بهتر جواب میدهند:
   • پس از امتحان هر روش، به این سوالات پاسخ دهید:
    • کدام روش بیشترین تمرکز و درگیری ذهنی را ایجاد کرد؟
    • در کدام روش بهتر متوجه و به خاطر سپردن مطالب شدید؟
    • کدام روش احساس راحتی بیشتری به شما داد؟
  3. ترکیب روش ها برای افزایش یادگیری:
   • حتی اگر یک روش بهتر جواب میدهد، سعی کنید از ترکیبی از روش ها استفاده کنید.
   • این کار میتواند یادگیری را تقویت و مطالب را به صورت عمیق تر به خاطر بسپارید.
  4. به جای تغییر سبک، از آن استفاده کنید:
   • به جای اینکه سعی کنید سبک یادگیری خود را تغییر دهید، از آن استفاده کنید.
   • حتی اگر یادگیری با یک روش سخت تر باشد، با تمرین میتوانید آن را بهبود ببخشید.
  5. نظر دیگران را بپرسید:
   • از معلمان، دوستان و اطرافیان بپرسید که در چه زمینه هایی شما قوی هستید.
   • این میتواند بینش جدیدی به شما بدهد در مورد سبک یادگیری خود.

   

 

📚 😍 کتاب پیشنهادی

😍 چقدر خوشت اومد !


تصاویر پیش نمایش


دانلود PDF کتاب چگونه یاد گیرنده خوبی شوید سید فاطمه معزی 54 صفحه پی دی اف-1
دانلود PDF کتاب چگونه یاد گیرنده خوبی شوید سید فاطمه معزی 54 صفحه پی دی اف-1
دانلود PDF کتاب چگونه یاد گیرنده خوبی شوید سید فاطمه معزی 54 صفحه پی دی اف-1
دانلود PDF کتاب چگونه یاد گیرنده خوبی شوید سید فاطمه معزی 54 صفحه پی دی اف-1
دانلود PDF کتاب چگونه یاد گیرنده خوبی شوید سید فاطمه معزی 54 صفحه پی دی اف-1

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *