no-img
بوک کده

دانلود PDF کتاب نتوزیس ایمنی پاتوژنز و درمان گیتا رای 161 صفحه پی دی اف


بوک کده
گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

PDF
دانلود PDF کتاب نتوزیس ایمنی پاتوژنز و درمان گیتا رای 161 صفحه پی دی اف
pdf
جولای 10, 2024
حجم فایل: 5MB
نویسنده : بوک کده
۳۰,۰۰۰ تومان

دانلود PDF کتاب نتوزیس ایمنی پاتوژنز و درمان گیتا رای 161 صفحه پی دی اف


سایت بوک کده دانلود PDF کتاب نتوزیس ایمنی پاتوژنز و درمان گیتا رای 161 صفحه پی دی اف را برای شما دوستان فراهم آورده است. نوتروفیل ها سلول های ایمنی هستند که با یک هسته لوبوله مشخص میشوند و آنها را سلول های پلی مورفونوکلئر (PMNS) مینامند

به دلیل فراوانی گرانول در سیتوپلاسم آن ها و رنگ آمیزی آن ها با رنگهای خنثی پل ارلیش اولین بار در قرن نوزدهم این سلول ها را نوتروفیل نامید .. با سایت بوک کده همراه باشید.

 

کتاب نتوزیس ایمنی پاتوژنز و درمان گیتا رای

کتاب پیش رو ترجمه کامل از ویرایش اول نتوزیس ،ایمنی پاتوژنز و درمان” نوشته «گیتا رای میباشد که در طی ۶ فصل به توضیح و بررسی فرآیند نتوزیس که از انواع مرگ سلولی میباشد.

 دانلود کتاب نتوزیس ایمنی پاتوژنز و درمان گیتا رای

 اعم از مکانیسم های سلولی مولکولی دخیل در این پدیده ایمنی شناختی، آسیب زایی و در نهایت فاکتورهای مرتبط با شاخص های درمانی این فرآیند می پردازد.. 

پی دی اف کتاب نتوزیس ایمنی پاتوژنز و درمان گیتا رای

کتاب شامل تصاویر و جداولی نیز بوده که در کنار توضیح مطالب، به تفهیم و درک بهتر مطالب کمک میکند.

PDF کتاب نتوزیس ایمنی پاتوژنز و درمان گیتا رای

امید است که ترجمه این کتاب توانسته باشد برای خوانندگان مفید واقع شده و برای دستیابی بهتر مخاطبین به درک یکی از روشهای مرگ سلولی در سیستم فیزیولوژیکی کمک کرده باشد.

دانلود PDF کتاب نتوزیس ایمنی پاتوژنز و درمان گیتا رای

مسلماً ترجمه این کتاب نیز همانند سایر کتب ترجمه شده این حوزه بدون اشکال و ایراد نبوده و خوانندگان در صورت برخورد با هرگونه مطلب که از زعم آنها مورد پذیرش نمیباشد به مترجمین کتاب از طریق راههای ارتباطی در دسترس اطلاع دهند. .

 

در انتها می توانید برای اطلاعات بیشتر کتاب کهکشانی ترین کتاب آموزش دنیا ریاضیات تجربی دوازدهم مهروماه نونیز مطالعه کنید.

 

فهرست مطالب نتوزیس ایمنی پاتوژنز و درمان گیتا رای :

فصل اول: تشکیل تله خارج سلولی نوتروفیل

نوتروفیل ها سلول های ایمنی هستند که با یک هسته لوبوله مشخص میشوند و آنها را سلول های پلی مورفونوکلٹر (PMNS) مینامند به دلیل فراوانی گرانول در سیتوپلاسم آنها و رنگ آمیزی آنها با رنگ های خنثی پل ارلیش اولین بار در قرن نوزدهم این سلول ها را نوتروفیل نامید. هنگامی که سیستم ایمنی بدن تحت چالش عوامل بیماری را قرار می گیرد. نوتروفیل ها اولین سلول هایی هستند که از گردش خون خارج شده و به ناحیه مورد حمله منتقل میشوند. نوتروفیلها از طریق فعالیت ضد میکروبی خود میکروب ها را می کشند. با آزاد کردن مولکولهای سیگنال دهنده کوچک وضعیت آسیب را به سایر سلولهای ایمنی منتقل می کنند و بهبودی را آغاز میکنند با داشتن زرادخانه ای از پروتئین های ضد میکروبی قوی، نوتروفیلها فاگوسیتهای حرفه ای هستند که همراه با تولید گونه های فعال اکسیژن (ROS) میکروبهای داخل فاگوزوم را از بین میبرند از طریق «دگرانولاسیون» این پروتئین های ضد میکروبی نیز آزاد میشوند .. 

 

فصل دوم: عوامل تنظیم کننده نتوزیس

اتو فازی آپوپتوزیس و نکروز سه شکل مختلف مرگ سلولی هستند که یک فرآیند بیولوژیکی حیاتی برای تنظیم رشد و تکامل فیزیولوژیکی است این فرآیندهای بیولوژیکی ویژگیهای مورفولوژیکی منحصر به فردی را نشان میدهند و مسیرهای سیگنالینگ خاصی را فعال میکنند سرنوشت نهایی سلول نتیجه گفتگوی متقابل بین این مسیرهای سیگنالینگ متمایز است که به هم متصل میشوند یا حتی همپوشانی دارند. این فرآیندها در ارتباط با نتوزیس مورد مطالعه قرار گرفته اند و گزارشهایی در مورد دخالت این مسیرهای مرگ سلولی در فرآیند نتوزیس وجود دارد. ..

 

فصل سوم:  نتوزیس؛ مکانیسمها و استراتژیهای ضد میکروبی

فرآیند تشکیل تله خارج سلولی در طول نتوزیس شامل یک دوره پیچیده با چندین مرحله متوالی از جمله تشکیل گونه های اکسیژن فعال (ROS) به دنبال انتقال نوتروفيل الاستاز (NE) و متعاقباً میلوپراکسیداز (MPO) از گرانولها به هسته است؛ باز شدن DNA از نوکلئوزومها ناشی از تغییرات هیستون و در نهایت اختلال در غشای سیتوپلاسمی و آزاد شدن کروماتین است شکل ۲-۱ طراحی روشهای تجربی مرتبط برای مطالعه مکانیسم های نتوزیس چالش برانگیز است که با استفاده از الفا کننده های فارماکولوژیک نتوزیس پیچیده تر میشود. با وجود این موانع پیشرفتهای معقولی در درک مکانیسم های نتوزیس انجام شده است..

 

 

سوالات متداول:

  • نوتروفیل چیست ؟ 

پاسخ : نوتروفیل ها سلول های ایمنی هستند که با یک هسته لوبوله مشخص میشوند و آنها را سلول های پلی مورفونوکلٹر (PMNS) مینامند

 

  • علت نام سلول های نوتروفیل چیست ؟

پاسخ : به دلیل فراوانی گرانول در سیتوپلاسم آنها و رنگ آمیزی آنها با رنگ های خنثی پل ارلیش اولین بار در قرن نوزدهم این سلول ها را نوتروفیل نامید

 

  • اولین سلول هایی هستند که از گردش خون خارج  میشود چه نام دارد ؟

پاسخ : نوتروفیل ها اولین سلول هایی هستند که از گردش خون خارج شده و به ناحیه مورد حمله منتقل میشوند

 

📚 😍 کتاب پیشنهادی

😍 چقدر خوشت اومد !


موضوعات :
علمی

تصاویر پیش نمایش


دانلود PDF کتاب نتوزیس ایمنی پاتوژنز و درمان گیتا رای 161 صفحه پی دی اف-1
دانلود PDF کتاب نتوزیس ایمنی پاتوژنز و درمان گیتا رای 161 صفحه پی دی اف-1
دانلود PDF کتاب نتوزیس ایمنی پاتوژنز و درمان گیتا رای 161 صفحه پی دی اف-1
دانلود PDF کتاب نتوزیس ایمنی پاتوژنز و درمان گیتا رای 161 صفحه پی دی اف-1
دانلود PDF کتاب نتوزیس ایمنی پاتوژنز و درمان گیتا رای 161 صفحه پی دی اف-1

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *