no-img
بوک کده

دانلود PDF کتاب متفورمین تورج مهدی زاده ملا باشی 103 صفحه پی دی اف


بوک کده
گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

PDF
دانلود PDF کتاب متفورمین تورج مهدی زاده ملا باشی 103 صفحه پی دی اف
pdf
جولای 10, 2024
حجم فایل: 2MB
نویسنده : بوک کده
۲۵,۰۰۰ تومان

دانلود PDF کتاب متفورمین تورج مهدی زاده ملا باشی 103 صفحه پی دی اف


سایت بوک کده دانلود PDF کتاب متفورمین تورج مهدی زاده ملا باشی 103 صفحه پی دی اف را برای شما دوستان فراهم آورده است. امروزه نوشتن، ترجمه و تدوین کتاب غیرتجاری به جز هزینه و زحمت و از دست دادن فرصت برای مؤلفین هیچ عایدی ندارد.

ماجرای انتشار این کتاب این است که ما درگیر موضوع دیابت و متفورمین بودیم و آنقدر اطلاعات غلط و نادرست و متناقض در محتوا های اینترنتی و حتی در گفتار پزشکان وجود داشت که سعی میکردیم اطلاعات مستند از منابع معتبر تهیه و ترجمه و مورد استفاده قرار دهیم و این مطالب را با دوستان دیگری که متفورمین مصرف میکردند نیز به اشتراک میگذاشتیم . با سایت بوک کده همراه باشید.

 

کتاب متفورمین تورج مهدی زاده ملا باشی

امروزه نوشتن، ترجمه و تدوین کتاب غیر تجاری به جز هزینه و زحمت و از دست دادن فرصت برای مؤلفین هیچ عایدی ندارد، ماجرای انتشار این کتاب این است که ما درگیر موضوع دیابت و متفورمین بودیم..

 دانلود کتاب متفورمین تورج مهدی زاده ملا باشی

و آن قدر اطلاعات غلط و نادرست و متناقض در محتواهای اینترنتی و حتی در گفتار پزشکان وجود داشت که سعی می کردیم اطلاعات مستند از منابع معتبر تهیه و ترجمه و مورد استفاده قرار دهیم. 

پی دی اف کتاب متفورمین تورج مهدی زاده ملا باشی

این مطالب را با دوستان دیگری که متفورمین مصرف می کردند نیز به اشتراک می گذاشتیم که دوستان پیشنهاد انتشار محتوا های ترجمه شده و معتبر در قالب کتاب را دادند لذا تصمیم گرفتیم این کتاب را منتشر و فایل آن را رایگان در اینترنت منتشر و در اختیار همه قرار دهیم ..

PDF کتاب متفورمین تورج مهدی زاده ملا باشی

البته طبق مذاکرات صورت گرفته با یکی از انتشارات مسکو در کشور روسیه مقرر است ماه های آینده فایل کتاب در سایتهای روسی هم یا به زبان روسی و یا به زبان اصلی منتشر شود.

دانلود PDF کتاب متفورمین تورج مهدی زاده ملا باشی

در حال حاضر متفورمین در راه تبدیل به محبوب ترین و مفیدترین داروی ضد دیابت است. دامنه گسترده خواص آن در زمینه های دیگر درمان و پزشکی روزبه روز بشر را شگفت زده می کند و از این رو است که داروی هزاره سوم نام گرفته است.

 

در انتها می توانید برای اطلاعات بیشتر کتاب اذکار و دعا های نماز شاکر الذهبی را نیز مطالعه کنید.

 

فهرست مطالب متفورمین تورج مهدی زاده ملا باشی :

فصل اول: فرمول شیمیایی

اگر اتم های تشکیل دهنده ی یک ترکیب شیمیایی را یافته و ارتباط مربوطه با یکدیگر را تشخیص دهیم میتوانیم با بهره گیری از «نمادهای اتمها» فرمولی بنویسیم که به آن فرمول شیمیایی آن ترکیب گفته می شود. شکی نیست که متفورمین یک ترکیب شیمیایی است اما برای بیان دقیق نوع و تعداد اتمهای تشکیل دهنده این ترکیب باید شمار و تعداد اتمها را نیز بدانیم که در این صورت لازم است به «فرمول مولکولی اشاره کنیم. دانستن فرمول مولکولی نیز معمولاً به واسطه سنجش وزن مولکولی میسر است. در فرمول مولکولی اتمها را با نماد آنها نشان داده و شمار آنها را با نوشتن عددی به شکل زیرنویس مشخص میکـ لکن اگر نمادی فاقد زیرنویس باشد به آن معنی است که تعداد آن اتم در کننده
فرمول برابر یک یا واحد است. این موضوع از آن جهت است که مهم بخش اعظمی از ساختار مولکولی یک ماده را میتوان با نگاه به فرمول مربوطه به دست آورد و البته ساختار مولکولی و اتمی بیانگر خواص شیمیایی و فیزیکی ترکیب مورد نظر است.
به عبارت دیگر اگر فرمول مولکولی و فرمول شیمیایی ماده مرکب متفورمین را بدانیم میتوانیم ساختار مولکولی آن را حدس زده و در نهایت تا حد زیادی به خواص مختلف آن اشرافیت داشته باشیم. . 

 

فصل دوم: عوارض جانبی متفورمین

عوارض هر دارو عبارت است از تأثیرات ناخواسته دارو بر بدن بافتها، سیستمهای مختلف عصبی گردش خون گوارش و … که مغایر با اهداف تجویز دارو بوده است. برای مثال ممکن است دارویی برای کاهش قند تجویز شده و سبب شود کاهش کلسترول اتفاق افتد، کاهش کلسترول برای این دارو در حکم عوارض جانبی است هر چند اتفاق خوبی است. در این بخش عوارض متفورمین به دو بخش عوارض شایع و عوارض جدی تقسیم بندی شده است این تقسیم بندی در مرکز سلامت بریتانیا و نیز سازمان بهداشت جهانی و مقالات دانشمندان مختلف نیز به چشم می خورد لذا میتوان از نظر علمی آن را مباح تلقی نمود، عوارض شایع به مرور زمان و یا با کاهش میزان مصرف و تغییر زمان و ساعت و نحوه مصرف از بین میرود لكن عوارض جدی ممکن است آثار پایدار و دائمی داشته باشند لذا در صورت بروز عوارض جدی حتماً باید موضوع با پزشک و اورژانس سریعاً در میان گذاشته شود..

 

فصل سوم: اسیدوز لاکتیک

جدی ترین اما غیر معمولترین عارضه جانبی حاصل از مصرف داروی ،متفورمین میتواند بروز مشکلی به نام اسیدوز لاکتیک در بیماران دیابتی باشد.
در حقیقت، متفورمین دارای یک جعبه» است – که به آن «جعبه سیاه نیز گفته میشود – که در مورد احتمال بروز این خطر، به مصرف کننده و تجویز کننده هشدار میدهد «هشدار جعبه ای شدیدترین هشدار در میان هشدارهای سازمان غذا و دارو به شمار می رود. اسیدوز لاکتیک یک مشکل نادر اما جدی محسوب میشود که میتواند به دلیل تجمع ماده مرکب متفورمین در خون و بدن شما ایجاد شود. این یک فوریت پزشکی است که باید فوراً در بیمارستان درمان شود. برای کسب اطلاعات تخصصی و بیشتر در مورد عواملی که خطر ابتلا به اسیدوز لاکتیک را افزایش میدهند باید با پزشک متخصص مشورت نمایید البته میتوانید موارد احتیاط را هم در ادامه مطالب این کتاب مطالعه کنید

 

سوالات متداول:

  • فرمول شیمیایی چیست ؟ 

پاسخ : اگر اتم های تشکیل دهنده ی یک ترکیب شیمیایی را یافته و ارتباط مربوطه با یکدیگر را تشخیص دهیم میتوانیم با بهره گیری از «نمادهای اتمها» فرمولی بنویسیم که به آن فرمول شیمیایی آن ترکیب گفته می شود.

 

  • متفورمین چیست ؟

پاسخ : متفورمین یک ترکیب شیمیایی است

 

  • عوارض هر دارو چیست ؟

پاسخ :، عوارض هر دارو عبارت است از تأثیرات ناخواسته دارو بر بدن بافتها، سیستمهای مختلف عصبی گردش خون گوارش و ..

 

📚 😍 کتاب پیشنهادی

😍 چقدر خوشت اومد !


موضوعات :
آموزشی

تصاویر پیش نمایش


دانلود PDF کتاب متفورمین تورج مهدی زاده ملا باشی 103 صفحه پی دی اف-1
دانلود PDF کتاب متفورمین تورج مهدی زاده ملا باشی 103 صفحه پی دی اف-1
دانلود PDF کتاب متفورمین تورج مهدی زاده ملا باشی 103 صفحه پی دی اف-1
دانلود PDF کتاب متفورمین تورج مهدی زاده ملا باشی 103 صفحه پی دی اف-1
دانلود PDF کتاب متفورمین تورج مهدی زاده ملا باشی 103 صفحه پی دی اف-1

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *