no-img
بوک کده

دانلود PDF کتاب اپیدمیولوژی نوین بیماریهای عفونی حمید سوری 562 صفحه پی دی اف


بوک کده
گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

PDF
دانلود PDF کتاب اپیدمیولوژی نوین بیماریهای عفونی حمید سوری 562 صفحه پی دی اف
pdf
ژوئن 10, 2024
حجم فایل: 78MB
نویسنده: بوک کده
۳۵,۰۰۰ تومان

دانلود PDF کتاب اپیدمیولوژی نوین بیماریهای عفونی حمید سوری 562 صفحه پی دی اف


دانلود PDF کتاب اپیدمیولوژی نوین بیماریهای عفونی حمید سوری 562 صفحه پی دی افسایت بوک کده دانلود PDF کتاب اپیدمیولوژی نوین بیماریهای عفونی حمید سوری 562 صفحه پی دی اف را برای شما دوستان فراهم آورده است. این کتاب برای افرادی نوشته شده است که به بیماری های عفونی علاقه دارند و می خواهند درباره اپیدمیولوژی بیشتر بدانند. مطالعۀ این کتاب نیاز به سطح دانش پیشینی بالاتر ازآنچه اغلب پزشکان در اختیاردارند، ندارد. دیدگاه بیماری های عفونی، امکانی مناسب برای شروع یادگیری کلی اپیدمیولوژی است، زیرا بسیاری از مفاهیم وقتی با مثال هایی از عفونت ها توضیح داده می شوند، واضح تر و عینی تر می شوند. با سایت بوک کده همراه باشید.

پی دی اف اپیدمیولوژی نوین بیماریهای عفونی

اپیدمیولوژی نوین بیماری های عفونی” به بررسی مفاهیم و روش های اپیدمیولوژی در مطالعه بیماری های عفونی می پردازد. برخی از مطالب مهم این کتاب عبارتند از: اصول اپیدمیولوژی شناسایی عوامل خطر و عوامل محافظتی در بیماری های عفونی

دانلود پی دی اف حمید سوری

روش های نمونه گیری و طراحی مطالعات در اپیدمیولوژی بیماری های عفونی، الگوهای توزیع مکانی و زمانی بیماری های عفونی، مدل های تئوریک انتقال بیماری های عفونی، کاربرد آمار در تحلیل داده های اپیدمیولوژیک

PDF اپیدمیولوژی نوین بیماریهای عفونی

مشکلی که در بسیاری از کتاب های مقدماتی عالی مربوط به اپیدمیولوژی وجود دارد این است که این متون موضوع را از منظر بهداشت عمومی، و نه از منظر بالینی، مورد بررسی قرار می دهند.

کتاب اپیدمیولوژی نوین بیماریهای عفونی حمید سوری

ارزیابی اثربخشی و کارآیی مداخلات در کنترل بیماری های عفونی. این کتاب یک منبع جامع و به روز برای دانشجویان و محققان در حوزه اپیدمیولوژی و بهداشت عمومی است. 

 

در انتها می توانید برای اطلاعات بیشتر کتاب بانوی قهرمان خلیل الرحمن خباب را نیز مطالعه کنید.

 

فهرست مطالب کتاب اپیدمیولوژی نوین بیماریهای عفونی حمید سوری : 

 

فصل اول: ویژگی اپیدمیولوژی بیماریهای عفونی چیست

این کتاب برای افراد علاقمند به بیماریهای عفونی و برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اپیدمیولوژی نوشته شده است. در این کتاب ادعایی در مورد رشته تخصصی بیماریهای عفونی یا میکروبیولوژی وجود ندارد و اطلاعاتی در حد نیاز یک پزشک عمومی داده می شود؛ ولی خواننده باید خود را آماده پذیرش این احساس بکند که بعضی احساسات مجذوب کننده با طیفی همیشه در حال تغییر در مورد بیماری های عفونی در انسان وجود خواهد داشت. به اعتقاد من بیماری عفونی برای یادگیری اپیدمیولوژی نقطه آغاز خوبی است؛ زیرا بیان خیلی از مفاهیم با مثال هایی از عفونت ها روشن تر و ملموس تر میشوند.

فصل دوم: تعریف ها

هر کدام از رشته های علوم اصطلاحات و مفاهیم خاص خود را دارند؛ بعضی از واژه هایی که در مکالمه های روزمره بکار میروند با مختصری ،تغییر کاربردهای متفاوتی را در علوم پیدا میکنند. فلسفه جامعه شناسی و روان شناسی این چنین مثالهایی را دارند و حتی در رشته پزشکی اینها کاربرد دارند بعنوان مثال یک نتیجه آزمون مثبت می تواند یک معنی کاملاً متفاوتی برای پزشک یا افراد عادی داشته باشد. استرس” امروزه یک وضعیت روزمره نگران کننده تلقی نمی شود، بلکه بمعنی پاسخ کاملاً تعریف شده ای از سیستم نورواندوکرین است. منظور از چنین تعریفها و واژه هایی پی ریزی اساس ارتباطهای با ارزش است. گاهی اوقات واژه ها و اصطلاحاتی که در مکالمه های روزمره استفاده می شوند اشکالاتی را در درک مفاهیم ایجاد میکنند.

فصل سوم: خطر،خطر نسبی و میزان حمله

مفهوم اصلی همه گیر شناسی مقایسۀ خطرات معرفی میشود. بعضی از تعریفهای گیج کننده مورد بحث قرار میگیرند و با میزان حمله آشنا می شویم. اگر پزشکی با تعداد زیادی از اعضای یک خانواده با یک آسایشگاه یا شاگردان یک کلاس که تقریباً در یک زمان بیمار شده اند مواجه شود، یک وضعیت غیر عادی نیست اغلب اوقات بیماری نوعی اسهال و استفراغ است و بیماران همانند پزشک به این مشکوک هستند که ممکن است چیزی خورده باشند. پاسخ به این سؤال با توجه به این حقیقت که همواره یک غذا بعنوان عامل احتمالی و مسبب بیماری وجود ندارد قدری پیچیده است و حتی اگر این امر ممکن شود تقریباً تعدادی از اقلام متنوع غذایی در یک وعده غذایی مورد مصرف قرار میگیرند.

فصل نوزدهم: اپیدمیولوژی عفونت hiv و ایدز

در اینجا بسیاری از مشکلات روش شناسی که در فصول قبلی بطور مختصر بحث شده اند، مجدداً با مثالهایی از مطالعه اپیدمیولوژی ایدز و عفونت HIV بحث می شوند. اپیدمیولوژی ایدز نسبت به اپیدمیولوژی بیشتر عفونت های دیگر نسبتاً پیچیده تر است این بیماری اکثر مشکلات روش شناسی بحث شده در فصول قبلی را بسیار روشن میکند و این دلیلی است که این فصل را در انتهای کتاب بعنوان تکرار مطالب مرور شده قبلی آورده ام. بیماری جدید ” سندرم نقص ایمنی اکتسابی ” ابتدا در سال ۱۹۸۱ شرح داده شد و کمی پس از آن ابتدا در ایالات متحده آمریکا توسط مرکز کنترل بیماری و متعاقب آن در سایر کشور ها دایر شد.

 

سوالات متداول:

  • آیا این کتاب به مطالعات موردی در زمینه بیماری های عفونی نیز می پردازد؟

پاسخ: بله، کتاب “اپیدمیولوژی نوین بیماری های عفونی” به طور جامع به ارائه مطالعات موردی متعددی در این زمینه می پردازد.

  • آیا این کتاب به مطالعات موردی در زمینه همه گیری های بیماری های مسری در گذشته نیز می پردازد؟

پاسخ: بله، کتاب “اپیدمیولوژی نوین بیماری های عفونی” به طور مفصل به مطالعات موردی مربوط به همه گیری های بیماری های مسری در گذشته نیز می پردازد

  • آیا مؤلف در این کتاب به دیدگاه‌های مخالفان نیز پرداخته است؟

پاسخ: خیر نویسنده در این کتاب به دیدگاه مخالفان نپرداخته است.

 

📚 😍 کتاب پیشنهادی

😍 چقدر خوشت اومد !


موضوعات :
پزشکی

تصاویر پیش نمایش


دانلود PDF کتاب اپیدمیولوژی نوین بیماریهای عفونی حمید سوری 562 صفحه پی دی اف-1
دانلود PDF کتاب اپیدمیولوژی نوین بیماریهای عفونی حمید سوری 562 صفحه پی دی اف-1
دانلود PDF کتاب اپیدمیولوژی نوین بیماریهای عفونی حمید سوری 562 صفحه پی دی اف-1
دانلود PDF کتاب اپیدمیولوژی نوین بیماریهای عفونی حمید سوری 562 صفحه پی دی اف-1
دانلود PDF کتاب اپیدمیولوژی نوین بیماریهای عفونی حمید سوری 562 صفحه پی دی اف-1

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *