no-img
بوک کده

دانلود PDF کتاب تحریک سبابه در تشهد زکریا حسینی 28 صفحه پی دی اف


بوک کده
گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

PDF
دانلود PDF کتاب تحریک سبابه در تشهد زکریا حسینی 28 صفحه پی دی اف
pdf
جولای 10, 2024
حجم فایل: 1MB
نویسنده : بوک کده
۲۵,۰۰۰ تومان

دانلود PDF کتاب تحریک سبابه در تشهد زکریا حسینی 28 صفحه پی دی اف


سایت بوک کده دانلود PDF کتاب تحریک سبابه در تشهد زکریا حسینی 28 صفحه پی دی اف را برای شما دوستان فراهم آورده است. در این کتاب، سید زکریا حسینی به تحلیل نحوه ترکیب کلمات و عبارات در تشهد می‌پردازد و همچنین به تبیین مفاهیم عمیق و ارتباط‌ های معنایی آنها می‌پردازد

او در این اثر به بررسی عبارت “سلام بر تو ای پیامبر و رحمت خدا و برکاته” که به صورت عمدتاً ذکر شده است، می‌پردازد. با سایت بوک کده همراه باشید.

 

کتاب تحریک سبابه در تشهد زکریا حسینی

«ای مردمان! از (خشم) پروردگارتان بپرهیزید. پروردگاری که شما را از یک انسان بیافرید و (سپس) ھمسرش را از نوع او آفرید، و از آن دو نفر مردان و زنان فراوانی (بر روی زمین) منتشر ساخت. و از (خشم) خدائی بپرهیزید که همدیگر را بدو سوگند میدهید؛ و بپرهیزید از اینکه پیوند خویشاوندی را گسیخته دارید (و صله رحم را نادیده گیرید)، زیرا که بیگمان خداوند مراقب شما است (و کردار و رفتار شما از دیده او پنھان نمیداند)»..

 دانلود کتاب تحریک سبابه در تشهد زکریا حسینی

در مورد حرکت دادن انگشت ابه ظاهر مخالفند؛ چرا که در روایتی آمده که پیامبر ج انگشتش را تکان نمیدادند و در روایتی دیگر ھم آمده که ایشان ج آن را تکان میدادند. 

پی دی اف کتاب تحریک سبابه در تشهد زکریا حسینی

لذا ما قصد داریم که به بررسی احادیث آن ھا بپردازیم تا بتوانیم آنچه که حق میباشد را بیان نماییم و از خداوند أ ھم درخواست داریم که به بنده توفیق عنایت فرماید تا بتوانیم بدون تعصب به بررسی آن بپردازیم و دیگران را ھم بتوانیم به نظر حق راھنمایی کنیم و ما را امام متقیان قرار دھد ..
.

PDF کتاب تحریک سبابه در تشهد زکریا حسینی

«و (بندگان خدای رحمان) کسانند که میگویند: پروردگارا! همسران و فرزندانی به ما عطاء فرما (که به سبب انجام طاعات و عبادات و دیگر کار ھای پسندیده، مایه سرور ما و) باعث روشنی چشمانمان گردند، و ما را پیشوای پرهیزگاران گردان (به گونهای که در صالحات و حسنات به ما اقتداء و از ما پیروی نمایند)»..

دانلود PDF کتاب تحریک سبابه در تشهد زکریا حسینی

وائل بن حجر س میگوید: روزی با خودم گفتم باید به نماز رسول الله ج نگاه کنم، ببینم چطوری نماز میخواند؛ لذا به وی نگاه میکردم …

 

در انتها می توانید برای اطلاعات بیشتر کتاب اذکار و دعا های نماز شاکر الذهبی را نیز مطالعه کنید.

 

فهرست مطالب تحریک سبابه در تشهد زکریا حسینی :

فصل اول: سب هنگام تشهد ّ دلایل تکان دادن انگشت آبه

وائل بن حجر س میگوید: به نزد رسول الله ج رفتم. دیدم که ایشان ج ھر گاه که شروع به نماز میکردند و به رکوع میرفتند دستانش را تا موازات شان هاش بالا میبردند؛ و ھر گاه در رکعت دوم می نشستند پای چپش را می خواباند و پای راستش را بلند نگه میداشت؛ و دست راستش را بر روی ران راست قرار میدادند و انگشتش را برای دعا کردن بالا میآوردند و دست. چپش را بر روی ران چپش قرار میدادند؛ سپس وائل گفت: آنها رفتم دیدم که در زیر لباسهایشان (از شدت سرما)  رفع یدین میکنند. 

 

فصل دوم:  سب هنگام تشهد ّ دلایل تکان ندادن انگشت ابه

به نکته ای ھم باید اشاره کنیم و اینکه عدهای از علمای معاصر اشتباه را به زیاد بن سعد نسبت داده و نه محمد بن عجلان؛ ھر چند در هر صورت حدیث ضعیف میگردد، ولی چون زیاد بن سعد «ثقه تر» از محمد بن عجلان میباشد، لذا بهتر است اشتباه را به محمد بن عجلان نسبت دهیم و بگوییم که وی دوگونه حدیث را روایت کرده است، با آن برای زیاد بن سعد اشتبا ھا زیاده و برای دیگران بدون آن زیاده حدیث را نقل کرده است ..

 

فصل سوم: زمان اشاره کردن با انگشت سبابه در تشهد

از زمان اشاره کردن با انگشت سبابه در تشهد، همان ابتدای نشستن و خواندن تحیات میباشد، اما اینکه در بین علما مشهور شده که ھنگام گفتن لا إله إلا الله آن را بالا میآورند از نظر روایی دلیل صحیح ندارند، و تنھا دلیل شان این است که میگویند: اشاره با سبابه نشان توحید است، لذا باید هنگام شهادتین بالا آورده شود. ما باید بگوییم: آیا اگر فردی ھمان ابتدا دستش را به عنوان توحید بالاً بیاورد، نشان توحید نمیباشد یا چیزی از وی کم می با عموم گردد؟ ثانیا احادیثی که نشان میدھد پیامبر ج در ھمان اول نشستن با انگشت سبابه اشاره میکردند و آن را بلند میکردند چه کار میکنند؟ پس بالا آوردن سبابه در ھمان ابتدا ھم نشان توحید است؛.

 

 

سوالات متداول:

  • اشاره کردن در نماز چیست ؟ 

پاسخ : اشاره کردن، ھمان بلند کردن انگشت سبابه میباشد

 

  • شاره کردن با سبابه یعنی چه ؟

پاسخ : اصل اشاره کردن با سبابه به معنی رو کردن انگشت سبابه است

 

  • پیامبر هنگام نماز چه میکرد ؟

پاسخ :، دست راستش را بر روی رانش قرار میداد و انگشت سبابه اش را بلند میکرد

 

📚 😍 کتاب پیشنهادی

😍 چقدر خوشت اومد !


موضوعات :
اسلامی

تصاویر پیش نمایش


دانلود PDF کتاب تحریک سبابه در تشهد زکریا حسینی 28 صفحه پی دی اف-1
دانلود PDF کتاب تحریک سبابه در تشهد زکریا حسینی 28 صفحه پی دی اف-1
دانلود PDF کتاب تحریک سبابه در تشهد زکریا حسینی 28 صفحه پی دی اف-1
دانلود PDF کتاب تحریک سبابه در تشهد زکریا حسینی 28 صفحه پی دی اف-1
دانلود PDF کتاب تحریک سبابه در تشهد زکریا حسینی 28 صفحه پی دی اف-1

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *