no-img
بوک کده

دانلود PDF کتاب تربیت جنسی علی نقی فقیهی 477 صفحه پی دی اف


بوک کده
گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

PDF
دانلود PDF کتاب تربیت جنسی علی نقی فقیهی 477 صفحه پی دی اف
pdf
ژوئن 30, 2024
حجم فایل: 3MB
نویسنده: بوک کده
۳۵,۰۰۰ تومان

دانلود PDF کتاب تربیت جنسی علی نقی فقیهی 477 صفحه پی دی اف


دانلود PDF کتاب تربیت جنسی علی نقی فقیهی 477 صفحه پی دی افسایت بوک کده دانلود PDF کتاب تربیت جنسی علی نقی فقیهی 477 صفحه پی دی اف را برای شما دوستان فراهم آورده است. بدون تردید، بخشی از موفقیت ها و کامیابی های بشر در گرو تربیت جنسی است؛ چرا که تکامل و تعالی انسان، بسته به تربیت و خودسازی در همه ابعاد وجود اوست و غریزه جنسی یکی از این ابعاد است. لذا هر مکتبی که ادعای تامین سعادت بشر را دارد باید برای غریزه جنسی، برنامه داشته باشد و پاسخ روشنی به آن دهدبا سایت بوک کده همراه باشید.

پی دی اف تربیت جنسی

افراط را در پیش گرفتند که منجر به پیدایش بی بند و باری جنسی گردید. از سوی دیگر ، برخی به بهانه تقدس و تدین ، این بخش از ماهیت انسان را نادیده گرفتند و حتی سخن گفتن از آن را نادرست دانستند که موجب پیدایش پدیده تبتل و رهبانیت جنسی در صدر اسلام شد.

دانلود پی دی اف علی نقی فقیهی

ممکن است رگه هایی از آن ، در هر زمانی وجود داشته باشد. پرسش اساسی این است که : اسلام ، چه برنامه ای برای تربیت جنسی دارد؟ و این برنامه از چه منطقی پیروی میکند ؟ در آموزههای دینی ،ما ، گزاره های فراوانی در این باره وجود دارد و تحقیقات متفاوتی نیز در این باره انجام شده و هر کدام با رویکردی خاص به این مسئله پرداخته اند.

PDF تربیت جنسی

 ساده ترین کار در قلمرو مطالعات دینی ، جمع آوری آیات و احادیث و ارائه آنها در یک طبقه بندی ساده است که هر چند نیازمند به کار بستن روشهای فقه الحدیثی است، اما کار چندان پیچیده ای نیست. پژوهش عمیق تر، آن است که اصول و مبانی آموزه ها استخراج شود و سپس مدل مبتنی بر آموزههای دینی طراحی گردد.

کتاب تربیت جنسی علی نقی فقیهی

پژوهش حاضر که به همت جناب حجه الاسلام و المسلمين آقای دکتر علی نقی فقیهی انجام شده است، در صدد است تا با عبور از لایه های ظاهری گزارهها، معارف نهفته در عمق آنها را به دست آورده ، در قالبی علمی ارائه کند.

 

در انتها می توانید برای اطلاعات بیشتر کتاب تاریخ پنج هزار ساله ی ایران جلد اول صدیق صفی زاده را نیز مطالعه کنید.

 

فهرست مطالب کتاب تربیت جنسی علی نقی فقیهی : 

 

بخش اول: مبانی تربیت جنسی

مفاهیم و کلیات دیدگاههای غیر دینی ، درباره امور جنسی ، نظریه های متفاوتی ارائه کره اند که مجال گستردن آنها نیست ؛ اما اسلام تربیت جنسی را به عنوان یکی از مسائل مهم زندگی به شدت ، مورد اهتمام قرار داده است. آنچه از نظر اسلام ، بسیار اهمیت دارد، توسعه و تربیت انسانهای مؤمن است. لذا اگر روابط جنسی میان اعضای جامعه، ناسالم ایجاد گردد ، به صورت مستقیم و غیر مستقیم به فرایند تربیت مؤمنان ، آسیب می رساند. در این نوشتار، مسئله تربیت جنسی را از دیدگاه اسلام ، پی خواهیم گرفت. همان گونه که از نام این پژوهش پیداست، این بحث ، از دو بخش «جنسیت» و «تربیت» تشکیل شده است. پیش از هر چیز باید مفهوم این دو را شناخت و سپس به تبیین دیدگاه اسلام در باره آنها پرداخت.

بخش دوم: شیوه های آموزش و تربیت جنسی

مقدمهشیوه های آموزش و تربیت صحیح و چگونگی رفتار با فرزندان همواره یکی از مسائل مورد توجه والدین دلسوز و متعهد و معلمان و مربیان مسئول بوده است. این مسئله همیشه مهم تلقی می شده است ، چه در دوره هایی که تربیت ، امری ساده بوده و چه در دوره هایی که پیچیده و دشوار دانسته می شده است. البته طبیعی است که در دوره هایی که به مانند امروز، تربیت ، (بویژه تربیت جنسی کودکان و نوجوانان ، نیاز به اعمال ظرافتها و شیوههای کاربردی ویژه دارد و والدین، از عهده آن بر نمی آیند ، احساس نیاز به آموزش آن شیوه ها بیشتر است. تبیین و توضیح و آموزش شیوه های صحیح تربیت جنسی و چگونگی برخورد با فرزند در متون حدیثی، پاسخی به آن نیازهاست امروزه با توجه به زمینههای وسیع انحراف بویژه انحراف جنسی) از طریق عواملی مانند تلویزیون سینما اینترنت و ماهواره و شدّت تأثیر پذیری ،کودکان نوجوانان و جوانان از این عوامل ضرورت توجه به شیوه های کاربردی تربیت صحیح و عوامل پیشگیری از انحراف بیشتر شده است. در این فضا مراجعه به احادیث و تبیین شیوه های کاربردی ای که معلمان و مربیان آشنا به آموزههای الهی و آگاه از جنبه های شناختی عاطفی و رفتاری آدمی در دوره های مختلف رشد، مطرح کرده اند ، ضرورت بیشتری پیدا کرده است.

بخش سوم: رفتار های نابه هنجار جنسی

رفتار نابه هنجار در مورد ماهیت رفتار نابه هنجار دیدگاههای مختلفی وجود دارد دیدگاههای زیست شناختی، روانکاوی، یادگیری شناختی انسان گرایی و دیدگاه اجتماعی، از جمله دیدگاههای شناخته شده در مورد رفتارهای نابه هنجار هستند که هر کدام ، از زوایای خاصی به بررسی موضوع پرداخته اند. اگر چه این دیدگاهها، رفتار نابه هنجار را مطالعه می کنند ، اما تعریف دقیقی از این رفتار، ارائه نکرده اند. حال ، این سؤال پیش می آید که رفتار نابه هنجار چیست؟ آیا می توانیم تعریف قانع کننده ای از نابه هنجاری داشته باشیم؟ آیا میتوان بین رفتار نابه هنجار و به هنجار ، مرز روشنی کشید؟ کاپلان در تعریف رفتار نابه هنجار جنسی ضمن این که آن را از تعریف به هنجار جنسی، آسان تر دانسته معتقد است که رفتار نابه هنجار جنسی، رفتار جنسی ای است که به نحوی برای خود فرد یا اشخاص دیگر، زیان آور و خطرزا .باشد چنین رفتاری، به یک شریک جنسی معطوف نیست و به گونه ای نامتناسب ، با احساس گناه و اضطراب همراه است. در این نوع رفتارها، تحریک اعضای جنسی اولیه، کنار گذاشته میشود و به امور دیگری پرداخته میشود و فرد در انجام دادن آن ،رفتار احساس جبری دارد بنا بر این ، هر رفتار جنسی ای که یکی از مشخصات زیر را داشته باشد، رفتار نابه هنجار است: ۱. برای خود یا شریک جنسی ، خطرناک باشد ، مانند :سادیسم، مازوخیسم، بچه بازی.

 

سوالات متداول:

  • چه نکات مهمی در تربیت جنسی از دیدگاه اسلام وجود دارد که باید به آن توجه کرد؟

پاسخ: احترام به حرمت بدن، تأکید بر ازدواج، تعالیم اخلاقی

  • آیا این کتاب در مورد تربیت جنسی فرزندان سخن گفته است؟

پاسخ: بله، این کتاب در مورد تربیت جنسی فرزندان سخن گفته است.

  • آیا باید به پرسش های جنسی کودکان پاسخ داد؟

پاسخ: بله، باید به پرسش های جنسی کودکان بر اساس روش های موجود در کتاب پاسخ داد.

 

📚 😍 کتاب پیشنهادی

😍 چقدر خوشت اومد !


موضوعات :
آموزشی , خانواده

تصاویر پیش نمایش


دانلود PDF کتاب تربیت جنسی علی نقی فقیهی 477 صفحه پی دی اف-1
دانلود PDF کتاب تربیت جنسی علی نقی فقیهی 477 صفحه پی دی اف-1
دانلود PDF کتاب تربیت جنسی علی نقی فقیهی 477 صفحه پی دی اف-1
دانلود PDF کتاب تربیت جنسی علی نقی فقیهی 477 صفحه پی دی اف-1
دانلود PDF کتاب تربیت جنسی علی نقی فقیهی 477 صفحه پی دی اف-1

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *