no-img
بوک کده

دانلود PDF کتاب عوارض جانبی 1 لادن پور حسینی 134 صفحه پی دی اف


بوک کده
گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

PDF
دانلود PDF کتاب عوارض جانبی 1 لادن پور حسینی 134 صفحه پی دی اف
pdf
ژوئن 30, 2024
حجم فایل: 3MB
نویسنده: بوک کده
۲۵,۰۰۰ تومان

دانلود PDF کتاب عوارض جانبی 1 لادن پور حسینی 134 صفحه پی دی اف


دانلود PDF کتاب عوارض جانبی 1 لادن پور حسینی 134 صفحه پی دی افسایت بوک کده دانلود PDF کتاب عوارض جانبی 1 لادن پور حسینی 134 صفحه پی دی اف را برای شما دوستان فراهم آورده است. آلن استوارت کینگزبرگ در اول دسامبر 1935 در بروکلین نیویورک متولد شد. در هفت سالگی و از همان بدو ورود به مدرسه بخاطر ضریب هوشی بالایش به کلاس تیزهوشان فرستاده شد ولی او که از مدرسه بیزار بود، بع شاگرد شورشی کلاس تبدیل گردید تا آنجا که نه تکالیفش را انجام میداد و نه به معلم هایش احترام میگذاشتبا سایت بوک کده همراه باشید.

پی دی اف عوارض جانبی 1

مجموعه حاضر برگردان کتاب Side Effect ( عوارض جانبی) وودی آلن است که در سال ۱۹۷۵ به صورت کتاب گردآوری شده است. داستانهای کوتاه این مجموعه در ابتدا در نشریه هایی چون کنی یون، نیو ریپابلیک، نیویورک تایمز و نیویورکر چاپ شدند.

دانلود پی دی اف لادن پور حسینی

همچون تمام طنزهای آلن که از ذهن ناهمگون و تفکرات نابغه وارش سرچشمه میگیرند داستانهای عوارض جانبی هم تکه های گسسته ای هستند که نظم خاص درونی خود را دارند و همه

PDF عوارض جانبی 1

زاده نبوغی هستند که ذهن خواننده را به پرواز در می آورد و جایی بین زمین و آسمان رها میکند. آنچه در مجموعه داستانهای وودی آلن به وضوح آشکار است نکات نغز و بیانهای به ظاهر بی ربط و آیرونیک وارونه واری است.

کتاب عوارض جانبی 1 لادن پور حسینی

ذات طنز این نابغه کمدی را در بر میگیرد؛ عباراتی که حتی اگر جزئی از فرهنگ مخاطب نباشند، فقط با جزئیات حماقت گونه آلن، روح طنز و کنایه را در خواننده بیدار میکنند و لبخندش را می گشایند.

 

در انتها می توانید برای اطلاعات بیشتر کتاب تاریخ پنج هزار ساله ی ایران جلد اول صدیق صفی زاده را نیز مطالعه کنید.

 

فهرست مطالب عوارض جانبی 1 لادن پور حسینی : 

 

بخش اول: درباره ی وودی آلن

آلن علاوه بر سینما به ورزش و موسیقی نیز علاقه بسیاری نشان میداد در دوره کودکی در بسکتبال فوتبال و بیسبال ستاره تیمش بود از هفده سالگی هم نواختن ساز مورد علاقه اش کلاینت را آغاز نمود همچنین علاقه زیادش به شعبده بازی و جادوگری سبب شد تا در این زمینه مطالعات زیادی داشته باشد تا آنجا که در سن پانزده سالگی به برنامه تلویزیونی «دلقک جادویی دعوت ،گردید ولی ترفند بخصوصش برای غیب کردن بطری به نظر مسئولان برای مخاطبین خردسال برنامه، اصلاً مناسب نیامد. آلن استوارت بالاخره در هفده سالگی تصمیم گرفت تا طنزنویسی را به عنوان پیشه آینده اش در پی گیرد. البته پیش از آن نیز گه گاهی برای مطبوعات محلی مطالب و لطیفههای طنز مینوشت ولی در سال ۱۹۵۲ از آنجا که نمیخواست همکلاسی هایش نام او را در روزنامه ها و مجله ها ببینند نام مستعار وودی آلن را برای خود برگزید.

بخش دوم: به یاد نیدل من

چهار هفته گذشته و هنوز برایم سخت است که باور کنم نیدل من مرده است. من در مراسم سوزاندن جنازه اش حضور داشتم و به درخواست پسرش گلهای ختمی را هم همراه خود آوردم ولی کمتر کسی از ما میتوانست به چیزی جز غم و اندوه از دست دادن این مرد بزرگ فکر کند. نیدل من همواره نگران مراسم دفنش بود. یک بار به من گفت سوزاندن را به دفن شدن توی زمین ترجیح میدهم و هر دوی اینها رو به گذراندن یک آخر هفته دیگر با خانم نیدل من.

بخش سوم: محکوم

بریژیو زیر نور ماه خوابش برده بود. با شکم چاقی که در هوا بالا و پایین می رفت و دهانی که شکل لبخند احمقانه ای را داشت به پشت روی تختش افتاده بود و به نظر نوعی شیء بی جان می آمد، مثل یک توپ فوتبال بزرگ یا دو عدد بلیط اپرا یک دقیقه بعد هنگامی که غلنید نور ماه که از زوایای مختلف بر او می تابید او را دقیقاً به یک دست قاشق و چنگال بیست و هفت پارچه تبدیل نمود که با یک کاسه سالادی و قدح سوپ خوری کامل می شدند. کلوکه در حالی که تفنگ به دست بالای سرش…

بخش آخر: رژیم

یک روز بدون هیچ دلیل واضحی اف رژیمش را کنار گذاشت. به دعوت مباشر شرکت اسکنبل ۱ یک کافه رفته بود که در مورد مسائل خاصی صحبت کنند دقیقاً چه مسائلی»؟ برای خود اسکنبل هم روشن .نبود شب پیش او به اف زنگ زده و پیشنهاد کرده بود که برای ناهار قرار بگذارند به او گفته بود موضوعات مختلفی ذهنم را مشغول کرده مسائلی که نیازمند راه حل هستند… البته میتوان همۀ آنها را در حالت تعلیق قرار داد و زمان دیگری را به آنها اختصاص داد.

 

سوالات متداول:

  • آیا وودی آلن آثار دیگری نیز دارد؟

پاسخ: بله، پولارو بردار و فرار کن، هرج و مرج، خواب آلود

  • این کتاب در کدام نشریه ها چاپ شده است؟

پاسخ: کنی یون، نیویورک تایمز، نیو ریپابلیک، نیو یورکر

  • آیا داستان های این کتاب تکه های گسسته هستند؟

پاسخ: بله، داستان های این کتاب تکه های گسسته ای هستند که نظم درونی خود را دارند.

 

📚 😍 کتاب پیشنهادی

😍 چقدر خوشت اومد !


موضوعات :
طنر نویسی

تصاویر پیش نمایش


دانلود PDF کتاب عوارض جانبی 1 لادن پور حسینی 134 صفحه پی دی اف-1
دانلود PDF کتاب عوارض جانبی 1 لادن پور حسینی 134 صفحه پی دی اف-1
دانلود PDF کتاب عوارض جانبی 1 لادن پور حسینی 134 صفحه پی دی اف-1
دانلود PDF کتاب عوارض جانبی 1 لادن پور حسینی 134 صفحه پی دی اف-1
دانلود PDF کتاب عوارض جانبی 1 لادن پور حسینی 134 صفحه پی دی اف-1

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *