no-img
بوک کده

دانلود PDF کتاب شرح آزمونی آیین دادرسی کیفری احمد غفوری 317 صفحه پی دی اف


بوک کده
گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

PDF
دانلود PDF کتاب شرح آزمونی آیین دادرسی کیفری احمد غفوری 317 صفحه پی دی اف
pdf
ژوئن 30, 2024
حجم فایل: 57MB
نویسنده: بوک کده
۳۰,۰۰۰ تومان

دانلود PDF کتاب شرح آزمونی آیین دادرسی کیفری احمد غفوری 317 صفحه پی دی اف


دانلود PDF کتاب شرح آزمونی آیین دادرسی کیفری احمد غفوری 317 صفحه پی دی افسایت بوک کده دانلود PDF کتاب شرح آزمونی آیین دادرسی کیفری احمد غفوری 317 صفحه پی دی اف را برای شما دوستان فراهم آورده است. کتاب شرح آزمونی آیین دادرسی کیفری نوشته احمد غفوری به ارائه نکات آزمونی با حفظ ترتیب مواد قانون آیین دادرسی کیفری می‌پردازد. در این شرح، ارتباط مواد قانون آدک با سایر قوانین و آرای وحدت رویه مدنظر قرار گرفته است. نگارنده با پرهیز از ارائه مباحثی که ارزش آزمونی ندارد، منبعی آزمونی جامع برای درس آیین دادرسی کیفری در عین اختصار ارائه کرده استبا سایت بوک کده همراه باشید.

پی دی اف شرح آزمونی آیین دادرسی کیفری

نکته ۲ آیین دادرسی کیفری از مقررات شکلی است که به نحوه رسیدگی در دادگاههای کیفری می پردازد.

دانلود پی دی اف احمد غفوری

نکته -۳ به طور کلی از ابتدای شکل گیری دادگاه ها سه نظام کلی در رسیدگی به پرونده های کیفری وجود داشته است که عبارتند از نظام اتهامی نظام تفتیشی و نظام مختلط که در نکات بعدی به توضیح این موارد پرداخته میشود.

PDF شرح آزمونی آیین دادرسی کیفری

نکته -۴ ویژگیهای نظام اتهامی که اولین نظام دادرسی کیفری است و در یونان و روم باستان و حقوق ژرمنی وجود داشته است عبارتند از:

کتاب شرح آزمونی آیین دادرسی کیفری احمد غفوری

برای رسیدگی به جرائم شکایت بزه دیده لازم است و خود جامعه بدون شکایت بزه دیده به جرائم رسیدگی نمی کند و علنی بودن دادرسی به این معنی که علاوه بر متهم و شاکی هر فرد دیگری هم میتوانست در دادگاه حضور یافته و شاهد جریان محاکمه و دادرسی باشد.

 

در انتها می توانید برای اطلاعات بیشتر کتاب تاریخ پنج هزار ساله ی ایران جلد اول صدیق صفی زاده را نیز مطالعه کنید.

 

فهرست مطالب کتاب شرح آزمونی آیین دادرسی کیفری احمد غفوری : 

 

بخش اول: کلیات

ماده ۱ آیین دادرسی کیفری مجموعه مقررات و قواعدی است که برای کشف جرم تعقیب متهم | تحقیقات مقدماتی میانجی گری صلح میان طرفین نحوه رسیدگی صدور ،رای طرق اعتراض به آرا، اجرای آرا، تعیین وظایف و اختیارات مقامات قضائی و ضابطان دادگستری و رعایت حقوق | متهم بزه دیده و جامعه وضع میشود.
نکته ۱- داوطلبین گرامی جهت مطالعه بهتر کتاب و همچنین بهره مندی از تدریس کاملاً رایگان توسط مولف کتاب به مقدمه و توصیه های برای مطالعه کتاب که در صفحات قبل آمده مراجعه کنید ضمنا به مطالعه کنندگان گرامی توصیه میشود برای فهم بهتر مطالب کتاب ابتدا مبحث صلاحیت مواد ۲۹۴ تا ۳۱۷ را مطالعه کرده و سپس از ماده ۱ شروع به مطالعه کنند.
نکته -۲ آیین دادرسی کیفری از مقررات شکلی است که به نحوه رسیدگی در دادگاه های کیفری می پردازد.

بخش دوم: کشف جرم و تحقیقات مقدماتی

نکته ۱ در اینجا به توضیحات کلی در مورد دادگاه و دادسرا و مقامات آن پرداخته میشود لازم به توضیح است نکات زیر صرفاً توضیحات کلی برای آشنایی اجمالی است و در ادامه کتاب در بخشهای مربوطه نکات کاملتر گفته خواهد شد.
نکته ۲- مراجع کیفری در یک دسته بندی کلی به دو دسته ی دادسرا و دادگاه تقسیم میشود. نکته ۳- از زمانی که شخصی مرتکب جرم میشود تا زمانی که مجازات وی اجرا میشود چند مرحله طی میشود که عبارتند از کشف جرم تحقیقات مقدماتی محاکمه، اجرای مجازات.
از این مراحل مرحله محاکمه در دادگاه و سایر مراحل در دادسرا صورت میگیرد. نکته ۴ زمانی که قرار باشد به جرمی رسیدگی شود اصل بر این است که پرونده ابتدا باید در دادسرا مطرح شده و پس از انجام تحقیقات مقدماتی در دادسرا پرونده به دادگاه ارسال شود البته در چهار مورد پرونده از همان ابتدا در دادگاه مطرح شده و تحقیقات مقدماتی نیز در دادگاه صورت میگیرد نه دادسرا این چهار مورد عبارتند از:

بخش سوم: دادگاه های کیفری، رسیدگی و صدور رای

نکته ۱ لازم به توضیح است در مواد ۲۹۴ تا ۳۱۷ به مبحث صلاحیت پرداخته شده است به منظور حفظ نظم ،مواد ابتدا این مواد به ترتیب و بدون هیچ توضیحی آورده است سپس این مواد و سایر مواد مرتبط با مبحث صلاحیت به صورت موضوعی توضیح داده شده است. ضمناً مواد مربوط با مبحث صلاحیت در قانون آیین دادرسی کیفری عبارتند از مواد ۲۹۴ تا ۳۱۷ – ۲۶ – ۱۱۶ تا ۱۱۸ – ۲۸۵- ۳۴۰ – ۵۸۲ تا ۵۸۵ – ۵۹۷ تا ۶۰۱
ماده ۲۹۴ دادگاههای کیفری به دادگاه کیفری یک دادگاه کیفری ،دو دادگاه انقلاب دادگاه اطفال و نوجوانان و دادگاههای نظامی تقسیم میشود.
ماده ۲۹۵ دادگاه کیفری دو با حضور رئیس یا دادرس علی البدل در حوزه قضائی هر شهرستان تشکیل می شود.

بخش دوازدهم: سایر مقررات

ماده ۶۹۷- دولت موظف است به تکلیف مقرر در اجرای احکام مواد (۶۵۰) (۶۵۲) و (۶۵۴) تا (۶۵۶) این قتون با توجه به بندهای (ح) و (ف) ماده (۲۱۱) قانون برنامه پنج . ساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران در مدت باقی مانده اجرای آن عمل نماید بار مالی اضافی ناشی از اجرای – این قنون از محل افزایش درآمدهای قانون آیین دادرسی کیفری تأمین می گردد. ماده ۶۹۸- از تاریخ لازم الاجرا شدن این قانون ماده واحده قانون راجع به تجویز دادرسی غیابی در امور جنایی مصوب ۱۳۲۹/۳/۲ قانون دادرسی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران مصوب | ۱۳۶۴/۲/۲۲ به جز مواد (۴)، (۸) و (۹) آن قانون، قانون تشکیل دادگاههای کیفری یک و دو) و شعب دیوان عالی کشور مصوب ۱۳۶۸/۴/۲۰ ، قانون تجدیدنظر آرای دادگاه ها مصوب ۱۳۷۲/۵/۱۶، مواد (۷۶) الى (۷۹) الحاقی مورخ ۱۳۸۸/۳/۵ به قانون مجازات اسلامی تعزیرات) و مجازاتهای | آنها ملغی است. بازدارنده) و ماده (۵۶۹) قانون آیین دادرسی کیفری مصوب ۱۳۹۲/۱۲/۴ و اصلاحات و الحاقات بعدی

 

سوالات متداول:

  • این کتاب شامل چه چیزی میباشد؟

پاسخ: این کتاب به بیان مواد قانون آیین دادرسی کیفری می‌پردازد

  • آیا این کتاب به دادگاه های کیفری و رسیدگی آن ها و صدور رای پرداخته است؟

پاسخ: بله،این کتاب به  دادگاه های کیفری و رسیدگی آن ها و صدور رای پرداخته است.

  • آیا موضوع اعتراض به رای در این کتاب بررسی شده است؟

پاسخ: بله، موضوع اعتراض به رای در این کتاب بررسی شده است.

 

📚 😍 کتاب پیشنهادی

😍 چقدر خوشت اومد !


موضوعات :
کتاب رشته حقوق

تصاویر پیش نمایش


دانلود PDF کتاب شرح آزمونی آیین دادرسی کیفری احمد غفوری 317 صفحه پی دی اف-1
دانلود PDF کتاب شرح آزمونی آیین دادرسی کیفری احمد غفوری 317 صفحه پی دی اف-1
دانلود PDF کتاب شرح آزمونی آیین دادرسی کیفری احمد غفوری 317 صفحه پی دی اف-1
دانلود PDF کتاب شرح آزمونی آیین دادرسی کیفری احمد غفوری 317 صفحه پی دی اف-1
دانلود PDF کتاب شرح آزمونی آیین دادرسی کیفری احمد غفوری 317 صفحه پی دی اف-1

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *