no-img
بوک کده

دانلود PDF کتاب الگوی هدایت جلد اول علی محمد الصلابی 821 صفحه پی دی اف


بوک کده
گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

PDF
دانلود PDF کتاب الگوی هدایت جلد اول علی محمد الصلابی 821 صفحه پی دی اف
pdf
جولای 6, 2024
حجم فایل: 7MB
نویسنده: بوک کده
۴۵,۰۰۰ تومان

دانلود PDF کتاب الگوی هدایت جلد اول علی محمد الصلابی 821 صفحه پی دی اف


 دانلود PDF کتاب الگوی هدایت جلد اول علی محمد الصلابی 821 صفحه پی دی اف

سایت بوک کده دانلود PDF کتاب الگوی هدایت جلد اول علی محمد الصلابی 821 صفحه پی دی اف را برای شما دوستان فراهم آورده است. (از مجموعۀ 2 جلدی)بررسی سیرة پیامبر اکرم (ص) برای مسلمانان، حائز اهمیت است؛ چرا که چندین هدف را تحقق می‌بخشد. یکی از مهم‌ترین آنها، اقتدا به ایشان است که این موضوع از طریق شناخت شخصیت، اعمال، سخنان و تقریرات ایشان حاصل می‌شود. با بررسی سیرة پیامبر (ص)، مسلمانان با آن حضرت و همراهان و یاران ایشان آشنا شده و در مسیر آن‌ها و به پیروی از آن‌ها حرکت خواهند کرد. با سایت بوک کده همراه باشید.

پی دی اف الگوی هدایت جلد اول

بررسی سیره پیامبر اکرم ﷺ برای مسلمانان حائز اهمیت است؛ چراکه چندین هدف را تحقق میبخشد و یکی از مهمترین آنها اقتدا به پیامبر اکرم ﷺ است که این شناخت از طریق شخصیت کارها سخنان و تقریرات ایشان حاصل می گردد. با بررسی سیره پیامبر اکرم ، مسلمانان نسبت به ایشان بیش از پیش احساس محبت میکنند و این محبت در وجودشان رشد مینماید. همچنین با بررسی زندگی پیامبر اکرم ﷺ با زندگی یاران آن حضرت که در کنار او جهاد نمودند نیز آشنا میشود

دانلود پی دی اف علی محمد الصلابی

این بررسی او را به دوست داشتن آنان و حرکت در مسیر آنها و پیروی از راهشان فرا میخواند. سیره پیامبر اکرم ، زندگی آن حضرت را با تمام جزئیات از ولادت تا وفات از جمله: کودکی جوانی زندگی دعوت و جهاد و شکیباییها و پیروزی هایش بر دشمنان را برای مسلمانان روشن مینماید و این مسئله اثبات میگردد که پیامبر اکرم علاوه بر مسئولیت خطیر رسالت پدر همسر رهبر نظامی حاکم سیاستمدار مربی، دعوتگر و زاهد و قاضی نیز بوده است. بنابراین مسلمانان تمامی خواسته های خویش را در سیره پیامبر اکرم ﷺ می یابند.

PDF الگوی هدایت جلد اول

دعوتگر در سیره پیامبر اکرم روشهای دعوت و مراحل آن را می آموزد. با شیوه مناسب برای هر مرحله از مراحل دعوت آشنا میشود و از این راهکارها در چگونگی ارتباط با مردم و دعوت آنها به اسلام استفاده مینماید و به کوشش بزرگی که رسول اکرم برای اعلای کلمه الله مبذول داشته است پی میبرد و میداند که در برابر مشکلات و موانع و دشواریها چگونه عمل کند و موضع درستی که در برابر سختی ها و مشکلات باید اتخاذ شود کدام است؟

کتاب الگوی هدایت جلد اول علی محمد الصلابی

فرماندهان نظامی در سیره پیامبر اکرم با نظمی دقیق و برنامه ای هدفدار در فنون فرماندهی لشکرها و قبایل و ملتها و امتها آشنا میشوند و نمونه های روشنی در برنامه ریزی و دقت در به کارگیری و اجرا نمودن طرح ها مییابند و به این موضوع بی می برند که پیامبر اکرم برای تبلور مبادی عدالت و احیای قواعد شورا و نظام مشورتی میان لشکر و فرماندهان و حاکم و مردم سعی و تلاش بی وقفه می نموده است.

 

فهرست مطالب کتاب الگوی هدایت جلد اول علی محمد الصلابی : 

 

فصل اول: تمدن های حاکم و ادیان قبل از بعثت

امپراطور روم شرقی معروف به امپراطور بیزانس که قلمرو آن در آن زمان شامل سرزمین یونان بالکان آسیا سوریه و فلسطین تمام حوزه دریای مدیترانه، مصر و کلیه سرزمینهای شمال آفریقا میگردید و مرکز آن قسطنطنیه بود، حکومتی ستمگر داشت که ظلم و ستم را بر ملتهای یاد شده تحمیل میکرد و آشفتگی هرج و مرج همه جا را فرا گرفته بود در حالی که خودشان با عیش و عشرت زندگی می کردند با این وجود مصر عرصه ظلم مذهبی و بدترین نوع استبداد سیاسی شده بود و برای رومیها به مثابه گوسفندی بود که از شیر آن استفاده مینمودند اما به آن علوفه کافی نمی دادند.

فصل دوم: اعراب و تمدن آن ها

اکثر علمای انساب علاوه بر تقسیم بندی فوق عربها را به دو قبیله عرب عدنانی و قحطانی تقسیم بندی مینمایند و نسب آنها را به حضرت اسماعیل می رسانند. بخاری این مطلب را در صحیحش در باب نسبت یمن به اسماعیل ذکر کرده است. و در این مورد حدیثی از سلمه روایت نموده است که گفت پیامبر اکرم ﷺ بر گروهی وارد شد که مسابقه تیراندازی میدادند فرمود: فرزندان اسماعیل تیراندازی کنید و من همراه فلان تیره هستم آن گاه آنها از تیراندازی دست کشیدند؛ فرمود: چه شده است شما را؟ گفتند چگونه تیراندازی کنیم در حالی که شما با بنوفلان هستید؟ فرمود: تیراندازی کنید که من با همه شما هستم و در بعضی روایات آمده است: ای f فرزندان اسماعیل تیراندازی کنید؛ زیرا پدرتان تیرانداز بوده است. بخاری می گوید اسلم ابن افص بن حارثه بن عمرو بن عامر از قبیله خزاعه مسلمان شد. خزاعه گروهی است از قبیله های سبا که پس از سیل ویرانگر ارم متفرق شدند.

و…

 

فصل ششم: رخدادها و وضع قانون

هجرت مسلمانان به مدینه از نظر اقتصادی وظیفه دولت نوپای اسلامی را دشوارتر و سنگین تر مینمود بنابراین رهبری امت برای حل این بحران راه های متعدد و شیوه های گوناگونی اندیشید به عنوان مثال برقراری پیمان اخوت و برادری میان مهاجران و انصار و ساختن صفه در کنار مسجد نبوی برای جای دادن بیشترین تعداد ممكن فقرای مهاجران کوششهایی در این راستا بود و پیامبر اکرم ﷺ به بررسی اوضاع اقتصادی مدینه پرداخت و به این نتیجه رسید که قدرت اقتصادی در اختیار یهودیان است و بازارهای تجاری مدینه و داراییهای آن از آن آنان میباشد. بنابراین آنان در نرخ گذاری و ارائه کالاها به دلخواه خود عمل میکنند و کالاها را احتکار مینمایند و از نیازمندی مردم بهره برداری میکنند پیامبر اکرم ﷺ در صدد برآمد تا به هر نحو ممکن بازاری برای مسلمانان ایجاد کند تا با یهودیان در به دست آوردن ثروت و اقتصاد رقابت کنند و در این بازار آداب اسلام و ارزشهای اخلاقی آن در عالم تجارت آشکار گردد؛ پس برای این منظور در غرب مسجد نبوی مکانی تعیین کرد و فرمود: «این بازار شماست؛ پس دچار کمبود نخواهید شد و بر آن مالیاتی تحمیل نخواهد گردید.

 

سوالات متداول:

  • این کتاب به بررسی چه موضوعی پرداخته است؟

پاسخ: تاریخ مفصل و مشروح پیامبر اکرم صلی الله علیه و سلم  است. در این اثر، که در دو جلد تألیف شده و بالغ بر هزار و هشتصد صفحه است، نویسنده تلاش کرده تا با استفاده از مهم منابع تاریخی و حدیثی جهان اسلام، تاریخِ حیات پر برکت پیامبر مهربانی و رحمت را به صورت مبسوط بیان نماید و بسیاری از جزئیاتی را که دیگر مؤرخین از آن چشم‌ پوشی کرده‌ اند، ذکر نماید، تا بدین شکل، از هر کلام و رفتار حضرتش درسی بیاموزیم. وی جلد نخستِ کتاب را با مهم‌ ترین وقایع تاریخی پیش از بعثت آغاز می‌ کند و ضمن معرفی تمدن‌ ها و ادیان حاکمِ پیش از پیامبر، به بیان تمدن‌ های اعراب شبه جزیره عربستان پرداخته و اوضاع دینی، سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و اخلاقی آنان را توصیف می‌ نماید.

 

 

📚 😍 کتاب پیشنهادی

😍 چقدر خوشت اومد !


موضوعات :
دین

تصاویر پیش نمایش


دانلود PDF کتاب الگوی هدایت جلد اول علی محمد الصلابی 821 صفحه پی دی اف-1
دانلود PDF کتاب الگوی هدایت جلد اول علی محمد الصلابی 821 صفحه پی دی اف-1
دانلود PDF کتاب الگوی هدایت جلد اول علی محمد الصلابی 821 صفحه پی دی اف-1
دانلود PDF کتاب الگوی هدایت جلد اول علی محمد الصلابی 821 صفحه پی دی اف-1
دانلود PDF کتاب الگوی هدایت جلد اول علی محمد الصلابی 821 صفحه پی دی اف-1

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *