no-img
بوک کده

دانلود PDF کتاب نو بینایی محمد رضا زاد هوش 72 صفحه پی دی اف


بوک کده
گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

PDF
دانلود PDF کتاب نو بینایی محمد رضا زاد هوش 72 صفحه پی دی اف
pdf
جولای 3, 2024
حجم فایل: 1MB
نویسنده: بوک کده
۲۵,۰۰۰ تومان

دانلود PDF کتاب نو بینایی محمد رضا زاد هوش 72 صفحه پی دی اف


دانلود کتاب نو بینایی محمد رضا زاد هوشسایت بوک کده دانلود PDF کتاب نو بینایی محمد رضا زاد هوش 72 صفحه پی دی اف را برای شما دوستان فراهم کرده است. در جامعه نا بینایان سخن گفتن از بینایی دشوار است تا چه رسد به نو بینایی. نو بینایی را با این شعر سپهری می شناسیم که چشم ها را باید شست جور دیگر باید دید شاعری که مورد توجه خواهد گرفت ولی چندان دیده نشد. به ویژه این که شعر نو را بستر سخن خود قرار داد که هنوز جایی در میان سنت خواهان ندارد و به خصوص این که او از نخستین پویندگان این راه بود و گاه سخنش پراکنده می شود و بوی طنز به خود می گیرد ارزش عرفانی سخن او که بسیار نادیده گرفته شد با سایت بوک کده همراه باشید.

کتاب نو بینایی محمد رضا زاد هوش پی دی اف

یکی از ویژگی های برجسته کودک میل به کنج کاوی و جست و جو او اغاز به پرسش می کند و بزرگ تر ها پیش از ان که به پرسش های او پاسخ گوی اند باید شیوه پرسش گری و سپس شیوه دریافت پاسخ ها را به او بی اموزانند. سال ها می گذرد تا کودک پا به دوران جوانی بگذارد و با علامت های سجاوندی اشنا شود.

دانلود کتاب نو بینایی محمد رضا زاد هوش پی دی اف

یکی از این علامت ها علامت سوال است و دست اخر به او یاد نمی دهند که این علامت شبیه گوش انسان طراحی شده است. لاله گوش و نقطه ای در زیر همانند نرمه گوش پس از فرا گرفتن پرسش گری باید گوش سپارد و پاسخ را دریافت کند. پرسش های درونی انسان نیز این گونه است. هزاران پرسش از درون انسان بر می خیزد و ادمی هنوز به یکی پاسخ نداده و پاسخ یک مورد را به درستی نشنیده نفس نفس زنان در پی پرسش دیگر می رود.

دانلود کتاب نو بینایی محمد رضا زاد هوش pdf

خود پژوهی یک سلسه پرسش دوباره خویشتن است. می کیستم؟ چه گونه می توانم در جست و جوی خویش تن بر آیم چگونه می توانم به ارامش و حال خوب دست یابم؟ چگونه می توانم ادم خوبی باشم؟

پروژه دانلود کتاب نو بینایی محمد رضا زاد هوش پی دی اف

حسین را با دعوت کوفیان می شناسی ولی حسین نیز دعوت نامه برای بشر فرستاده است نو بینایی سخن زینب که گفت ( ما رایت الا جمیلا) اشاره به همین دارد. از ورای فیلتر های گوناگونی می توان به جهان نگریست ولی بهتر ان است که ما چشم را به افریننده چشم بسپاریم.سر نوشت چشم ما این است که جهان زیبا را زیبا ببیند. دغدغه حسین تشکیل دادن یا ندادن حکومت نبود او می خواست دیدگاه ها را تغییر دهد و بینش ها را اصلاح کند.

خرید کتاب نو بینایی محمد رضا زاد هوش پی دی اف

انان که خواستند دیدگاهشان تغییر یافت و یا نوبینایی ان ها تکامل یافت در مجموع می توان ادیان را دعوتی برای نو بینایی دانست دین به خودی خود یک نو بینایی است اما پس از ان نیاز به یک نو ربینایی دینی نیز وجود دارد. این به شرطی است که افراد به ظواهر دین اکتفا نکنند تا بینش لازم در ان ها ایجاد شود دین اگر به تعصب بی انجامد نه تنها نو بینایی حاصل نمی شود که نابینایی تشدید می شود. در این صورت دین مرهمی نیست بلکه تیری است که بی رحمانه  به چشم ادمی فرو می رود.

 

در انتها می توانید برای اطلاعات بیشتر کتاب کتاب صد راز خانواده موفق رویا پورمناف را نیز مطالعه کنید.

 

سوالات متداول:

 • چه جنبه‌های دیگری در کتاب در مورد تغییر دیدگاه و بهبود بینش افراد توضیح داده شده است؟

پاسخ: به جنبه های مختلفی از چگونگی تغییر دیدگاه و بهبود بینش افراد پرداخته است:

 • بررسی عوامل ذهنی و شناختی که باعث شکل‌گیری دیدگاه‌ها و باورهای محدودکننده می‌شوند. از جمله این عوامل، الگوهای فکری ناکارآمد، تعصبات ذهنی و خود-ارزیابی‌های منفی است.
 • تأکید بر اهمیت پذیرش واقعیات و رها شدن از فرضیات غلط. نویسنده معتقد است که پذیرش واقعیات، حتی اگر ناخوشایند باشند، اولین گام در تغییر دیدگاه است.
 • ارائه تکنیک‌های عملی برای تمرین نگرش جدید و گشودگی ذهن، مانند تمرین های ذهن‌آگاهی، شناسایی افکار خودآیند و چالش با باورهای محدودکننده.
 • بررسی نقش هیجانات و احساسات در شکل‌گیری و تغییر دیدگاه‌ها. نویسنده به نقش مهم مدیریت هیجانات در فرایند تحول ذهنی اشاره می‌کند.
 • تأکید بر اهمیت انعطاف‌پذیری ذهنی و آمادگی برای تغییر. از نظر نویسنده، داشتن ذهن باز و پذیرش امکان تغییر، شرط لازم برای دستیابی به بینش جدید است.
 • چگونه می‌توان هیجانات را مدیریت کرد تا به تغییر دیدگاه کمک کند؟

پاسخ: اینگونه مدیریت هیجانات می‌تواند به شرح زیر صورت بگیرد:

 • شناسایی هیجانات: نخستین گام، شناسایی و آگاهی از هیجانات خود است. افراد باید بتوانند هیجاناتشان را به درستی تشخیص داده و بنامند.
 • فهم منشأ هیجانات: بررسی اینکه چه افکار، باورها و تجربیاتی منجر به بروز آن هیجانات می‌شوند. این درک، زمینه را برای تغییر هیجانات فراهم می‌کند.
 • نظارت بر هیجانات: تمرین مداوم برای مشاهده و نظارت بر هیجانات هنگام بروز آنها. این امر به افراد کمک می‌کند تا کنترل بیشتری بر هیجاناتشان داشته باشند.
 • تنظیم هیجانات: به کارگیری تکنیک‌هایی مانند تنفس عمیق، تأمل و مراقبه برای آرام سازی و مدیریت هیجانات. این امر به افراد اجازه می‌دهد تا قبل از واکنش هیجانی، زمان بیشتری برای تفکر داشته باشند.
 • بازسازی شناختی: چالش با افکار و باورهای منجر به هیجانات نامطلوب و جایگزینی آنها با افکار و باورهای سازنده‌تر. این کار به تغییر هیجانات کمک می‌کند.
 •  این کتاب چه مباحث جدیدی در زمینه فیزیولوژی و عملکرد چشم انسان را مطرح می کند؟

پاسخ: به بررسی مباحث جدیدی در زمینه فیزیولوژی و عملکرد چشم انسان پرداخته است:

 • سیستم بینایی فعال: این کتاب بر این موضوع تأکید می‌کند که بینایی انسان، یک سیستم فعال است که نه تنها اطلاعات را دریافت می‌کند، بلکه به طور پیوسته با محیط تعامل داشته و آن را تفسیر می‌کند. این رویکرد جدید، جایگزین مدل های دریافت-پردازش-تفسیر بینایی شده است.
 • نقش حرکات چشم: کتاب به تفصیل به نقش حرکات سریع چشم (سکادها) و حرکات آهسته چشم (پیگیری) در پردازش بینایی و ایجاد تصویر ذهنی پایدار از محیط پیرامون پرداخته است.
 • ادراک فعال: مولف بر این موضوع تأکید دارد که ادراک بینایی، فرایندی فعال است که شامل بازخورد پیوسته از محیط و تعامل مستمر با آن می‌باشد. این رویکرد جدید، جایگزین مدل های پردازش منفعلانه اطلاعات بینایی شده است.
 • نقش آگاهی و توجه: این کتاب به نقش آگاهی و توجه در فرایند بینایی پرداخته و نشان می‌دهد چگونه این عوامل بر چگونگی پردازش اطلاعات بینایی تأثیر می‌گذارند.
 • با توجه به کتاب معنی با کلاس بودن چیست؟

پاسخ: 

کسی را با کلاس می دانیم که یک موقعیت خوب یک لباس زیبا و لهجه ای دوست داشتنی داشته باشد و صبح خود را با قهوه آغاز کند. در حالی که با کلاس کسی است که ظلم نکند مردم از دست او در امان باشند کار مردم را راه بی اندازد دروغ نگوید و روزی حلال بخورد.

 

📚 😍 کتاب پیشنهادی

😍 چقدر خوشت اومد !


تصاویر پیش نمایش


دانلود PDF کتاب نو بینایی محمد رضا زاد هوش 72 صفحه پی دی اف-1
دانلود PDF کتاب نو بینایی محمد رضا زاد هوش 72 صفحه پی دی اف-1
دانلود PDF کتاب نو بینایی محمد رضا زاد هوش 72 صفحه پی دی اف-1
دانلود PDF کتاب نو بینایی محمد رضا زاد هوش 72 صفحه پی دی اف-1
دانلود PDF کتاب نو بینایی محمد رضا زاد هوش 72 صفحه پی دی اف-1

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *