no-img
بوک کده

دانلود PDF کتاب شخصیت خود شیفته فاطمه شعیبی 55 صفحه پی دی اف


بوک کده
گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

PDF
دانلود PDF کتاب شخصیت خود شیفته فاطمه شعیبی 55 صفحه پی دی اف
pdf
جولای 3, 2024
حجم فایل: 1MB
نویسنده: بوک کده
۲۵,۰۰۰ تومان

دانلود PDF کتاب شخصیت خود شیفته فاطمه شعیبی 55 صفحه پی دی اف


دانلود کتاب شخصیت خود شیفته فاطمه شعیبیسایت بوک کده دانلود PDF کتاب شخصیت خود شیفته فاطمه شعیبی 55 صفحه پی دی اف را برای شما دوستان فراهم کرده است. مانند برخی از اصطلاحات روان کاوانه خود شیفتگی نیز منشاء غیر روان کاوانه دارد. ریشه واژه خود شیفتگی و خود کامی در لغت به اسطوره یونانی که نارسیوس بود بر می گردد. در اسطوره های رومی ان گونه که اوید ان ها ثبت کرده است نار سیسوس پسری خوش سیما است. نار سیسوس به شانزده سالگی می رسد اما کما کان از دیگران دوری می جوید و حتی به احساسات تحسین کنندگان خویش نیز بی اعتنا می مانند با سایت بوک کده همراه باشید.

کتاب شخصیت خود شیفته فاطمه شعیبی پی دی اف

یک بار نار سیسوس هنگامی که برای نوشیدن اب از برکه ای خم می شود تصیویر خودش را بر سطح اب می بیند و ان چنان به خود دل می بازد که نمی تواند چشم از خویش بر گیرد و سعی می کند تصویر خودش را بگیرد و همین کار باعث می شود در ان برکه غرق شود. اگر اعتماد به نفس باعث نوعی اطمینان نسبت به خود است فرد نارسیسم را می توان دارای نوعی اطمینان به خود افراطی دانست. فرد خود شیفته فکر می کند که در ابعادی بهتر از دیگران است اما در حقیقت او نگاه واقع بینانه ای از خود و توانایی های خود ندارد.

دانلود کتاب شخصیت خود شیفته فاطمه شعیبی پی دی اف

و لذا افراد خود شیفته خود را خیلی بزرگ پنداشته و جهان را حول محور خود در خال گردش می بینند. این افراد در ارتباط با دیگران مشکل دارند و به سختی دیگران را نیز در محاسبات خود در نظر می گیرند. افراد خود شیفته به دلیل عدم تعادل در ویژگی شخصیتی با پیامد های رفتاری گوناگونی ایجاد می کند.

دانلود کتاب شخصیت خود شیفته فاطمه شعیبی pdf

خود شیفتگی یک ساختار شخصیتی است که بر مبنای فرضیه پیوستاری طیفی است که از خود شیفتگی نا سالم شروع می شود و به خود شیفتگی سالم و در نهایت عزت نفس منتهیمی شود.بی شک همه انسان ها جهت تحکیم عزت نفس خویش تا اندازه ای خود شیفته اند چرا که خود شیفتگی سالم و دوست بودن با خویش تن خویش سنگ بنای اول رشد شخصیت است.

پروژه دانلود کتاب شخصیت خود شیفته فاطمه شعیبی پی دی اف

در روابط بین فردی استثمار گر است یعنی از دیگران برای رسیدن به اهداف خود استفاده می کند. فاقد حس همدلی است یعنی اشتیاقی برای شناختن یا همانند سازی با احساس ها و نیاز های دیگران ندارد. اغلب به حال دیگران غبطه می خورد و معتقد است دیگران به وی رشک می ورزند. رفتار ها یا نگرش های تکبر آمیز و خود خواهانه نشان می دهند. فقدان کامل توانایی هم حسی با دیگران و توجه به نیاز های امنان در وی وجود دارد.

خرید کتاب شخصیت خود شیفته فاطمه شعیبی پی دی اف

خود مفتونی انان سبب می شود که توقعات فوق العاده از دیگران داشته باشند. بدون عذاب وجدان دیگران را استثمار می کنند و وقتی توقعشان بر اورده نمی شود با کبر و نخوت و اهانت پاسخ می دهند. انتقاد گرائی و بی تفاوتی نسبت به دیگران و احساس دائمی تهدید نسبت به عزت نفس در این افراد موجب پاسخ های اغراق امیز به صورت خشم شرم تحقیر و پوچی می شود.

 

در انتها می توانید برای اطلاعات بیشتر کتاب مردان کوچک چیستا یثربی را نیز مطالعه کنید.

 

سوالات متداول:

 • ما در این کتاب چه مفاهیمی در مورد شخصیت خود شیفته آموزش می‌بینیم؟

پاسخ: چند مفهوم مهم در مورد ویژگی‌های شخصیت خود شیفته آموزش داده می‌شود:

 • اگوی بیش از حد متورم: افراد خود شیفته دارای اگوی غیرواقعی و متورمی هستند که همواره در حال برجسته کردن خود و تحسین خویشتن می‌باشند.
 • نیاز شدید به تایید و تحسین دیگران: این افراد نیاز مداوم به دریافت تاییدات، تحسین و تمجید از سوی دیگران دارند تا به خودشان اعتماد کنند.
 • نداشتن همدلی واقعی: افراد خود شیفته عموما توانایی همدلی و درک احساسات و نیازهای دیگران را ندارند و صرفا به دنبال برآورده شدن نیازهای خود هستند.
 • حساسیت شدید به انتقاد و رد شدن: این افراد بسیار حساس به هرگونه نقد و رد شدن از سوی دیگران بوده و اغلب واکنش‌های پرخاشگرانه نشان می‌دهند.
 • مانیپولاتیو بودن روابط: افراد خود شیفته برای دستیابی به اهداف خود، از راهبردهای مانیپولاتیو و استفاده ابزاری از دیگران استفاده می‌کنند.
 • چه نکات کلیدی در این کتاب در مورد شناخت و بهبود شخصیت وجود دارد؟

پاسخ:

 • شناخت ویژگی های شخصیتی خود: شناخت قوت ها، ضعف ها، سبک های رفتاری و تفکری خود می تواند به بهبود و توسعه شخصیت کمک کند.
 • خودآگاهی و خودارزیابی: بررسی رفتارها، افکار و احساسات خود، درک علل و انگیزه های آنها و ارزیابی میزان تطابق آنها با ارزش ها و اهداف فردی.
 • تغییر باورها و نگرش ها: شناخت و تغییر باورهای منفی و غیر واقعی که بر شخصیت تأثیر می گذارند.
 • تقویت نقاط قوت و مدیریت نقاط ضعف: شناسایی و بهبود ویژگی های مثبت شخصیتی و مدیریت جنبه های منفی.
 • توسعه مهارت های زندگی: آموزش و توسعه مهارت هایی مانند ارتباط موثر، تصمیم گیری، حل مسئله و مدیریت هیجانات.
 • چه نکات مهمی درباره درمان و مدیریت رفتارهای خود شیفتگی در این کتاب مطرح شده است؟

پاسخ:

 • آموزش فرد به پذیرش محدودیت‌های خود و عدم توانایی در کنترل همه چیز
 • تقویت توانایی همدلی و در نظر گرفتن دیدگاه دیگران
 • کاهش نیاز مفرط به تأیید و تحسین دیگران
 • آموزش مهارت‌های ارتباطی سالم و کاهش رفتارهای دستوری و تحمیلی
 • تقویت شناخت از نقاط ضعف و قوت فرد و پذیرش آنها
 • خود شیفتگی چیست و انسان خود شیفته تعریف کنید؟

پاسخ: 

خود شیفتگی نوعی احساس تورم خود است. فرد خود شیفته انسانی است که فقط به خویش تن می اندیشد و تمام نیروی روانی او به خودش معطوف است. اگر اعتماد به نفس باعث نوعی اطمینان نسبت به خود است فرد نار سیسم را می توان دارای نوعی اطمینان به خود افراطی دانست.

 

📚 😍 کتاب پیشنهادی

😍 چقدر خوشت اومد !


تصاویر پیش نمایش


دانلود PDF کتاب شخصیت خود شیفته فاطمه شعیبی 55 صفحه پی دی اف-1
دانلود PDF کتاب شخصیت خود شیفته فاطمه شعیبی 55 صفحه پی دی اف-1
دانلود PDF کتاب شخصیت خود شیفته فاطمه شعیبی 55 صفحه پی دی اف-1
دانلود PDF کتاب شخصیت خود شیفته فاطمه شعیبی 55 صفحه پی دی اف-1
دانلود PDF کتاب شخصیت خود شیفته فاطمه شعیبی 55 صفحه پی دی اف-1

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *